آموزش جامع کار با وردپرس

آموزش جامع کار با سیستم مدیریت محتوای وردپرس

بنابر در خواست یکی از مشتریان شرکت ایرانی طرح مبنی بر آموزش کامل کار با قسمت مدیریت وردپرس امروز تصمیم گرفتم شروع به تهیه این آموزش برای دوستان مبتدی که تازه شروع به کار با وردپرس کرده اند بکنم .

در روز های گذشته مطالبی با عنوان های وردپرس چیست ؟ ، آموزش نصب وردپرس روی هاست سی پنل + فیلم آموزشی ، آموزش نصب قالب وردپرس و رفع خطای صفحه سفید در وردپرس منتشر کرده ایم و از امروز تمامی قسمت های بخش مدیریت وردپرس رو به همراه آموزش کار با تمامی بخش هارا توضیح خواهم داد.

 

خب میریم سراغ آموزش کار با مدیریت وردپرس:

ما برای این که بتونیم وب سایت وردپرسی خودمون رو مدیریت کنیم باید ابتدا وارد پنل پیشخوان وردپرس شویم برای این کار میباشد به طریق زیر عمل کنید.

شما میتوانید برای ورود به پشخوان وردپرس یکی از دو کلمه زیر را در انتهای دامنه خود وارد کنید .

wp-admin

admin

مانند:   http://site.com/wp-admin      و    http://site.com/admin

بعد از زدن این دو کلمه در انتهای آدرس سایت خود  وارد صفحه زیر خواهید شد .

آموزش جامه کار با وردپرس

در این صفحه شما باید نام کاربری و پسورد خودتون رو که در موقع نصب وردپرس وارد کرده اید را بزنید و سپس روی دکمه ورود کلیک کنید تا وارد پیشخوان وردپرس شوید .

همچنین در این صفحه در قسمت پایین دو متن وجود داره با این عنوان ها که : رمزتان را گم کرده اید ؟ و  بازگشت به آموزش کار با وردپرس . کار برد این دو عنوان این هست که اگر شما رمز عبور خودتون رو فراموش کرده باشید میتوانید با کلیک روی متن اول  ایمیل خودتون رو وارد کنید تا وردپرس رمز جدید رو برای شما ایمیل کنه تا بتونید با استفاده از رمز جدید وارد پیشخوان وردپرس شوید و اگر هم تمایل به ورو به مدیریت سایت ندارید میتوانید با کلیک روی متن پایین به صفحه اصلی سایتتون هدایت شوید. ( متن : بازگشت به آموزش کار با وردپرس همان عنوانی است که شما برای سایتتون انتخاب کرده اید )

حال بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتون با صفحه ای مثل تصویر روبرو خواهید شد.

آموزش جامع کار با وردپرس

بله شما وارد پیشخوان سیستم مدیریت وردپرس شده اید و به تمامی قسمت های وردپرس دسترسی کامل دارید. ( در این اموزش از نسخه قبلی وردپرس استفاده شده است تا آپدیت وردپرس و افزونه هاش رو هم آموزش دهیم).

در تصویر بعدی تعدادی از قسمت هارو شماره گذاری میکنم و مطابق اون شماره ها هر بخش رو توضیح میدم.

آموزش جامع کار با وردپرس

۱ – تنظیمات صفحه : در این قسمت شما میتوانید تمامی بخش هایی که در صفحه مدیریت مشاهده میکنید مانند بخش های ۵ تا ۹ را فعال و غیر فعال کنید .

۲ – راهنما : در این قسمت توضیحات کوتاهی درباره وردپرس و برخی از بخش های آن وجود دارد .

۳-  اگر شما از آخرین نسخه وردپرس استفاده میکنید این قسمت برای شما غیر قابل مشاهده خواهد بود ولی اگر نسخه قدیمی را نصب کرده باشید این قسمت را مشاهده خواهید کرد و با کلیک برروی ، لطفا همین حالا بروزرسانی کنید وردپرس خود را به آخرین نسخه آپدیت کنید همچنین میتوانید برای آپدیت وردپرس از قسمت دیگر نیز استفاده کنید که در زیر آن را توضیح میدهم.( ما برای آموزش نحوه آپدیت وردپرس از نسخه قدیمی استفاده کرده ایم  به شما پیشنهاد میکنیم که همیشه از آخرین نسخه آن استفاده کنید )

۴ – بخش بروزرسانی ها در منو پیشخوان : در این قسمت تمامی بروزرسانی های وردپرس اعم از بروزرسانی خود وردپرس ، افزونه ها و قالب ها قابل مشاهده است که میتوانید از این قسمت برای بروزرسانی مواردی که آپدیت های آن ها در دسترس است اقدام کنید.

۵ – در این بخش یک دسترسی سریع برای برخی قسمت های وردپرس مانند شخصی سازی سایت ، تغییر پوسته ، مدیریت نوشته ها ، مدیریت ابزارک های سایت و مدیریت دیدگاه ها و … قرار دارد و برای غیر فعال سازی این بخش میتوانید از قسمت تنظیمات ۱ استفاده کنید.

۶ – بخش در یک نگاه : در این قسمت تعداد نوشته های موجود روی وب سایت شما ، تعداد دیدگاه ها و تعداد برگه ها را میتوانید مشاهده کنید .

۷ – پیش نویس سریع : این قسمت نیز از نام آن پیدا است  بخشی است که میتوانید به صورت سریع مطلبی که به ذهنتان میرسد را بنویسد و به صورت پیش نویس ذخیره کنید تا بعدا از آن ها استفاده کنید.

۸ – فعالیت ها : در این قسمت آخرین فعالیت های شما و نویسندگان و دیگر مدیران سایت شما قابل مشاهده است . در اینجا همچنین تعداد دیدگاه ها ، دیدگاه های در انتظار تایید و دیدگاه های پاک شده و همچنین آخرین دیدگاه ارسال شده را میتوانید مشاهده کنید.

۹ – اخبار وردپرس : در این قسمت اخباری که توسط طراح وردپرس منتشر می شود را مشاهده میکنید و تمامی موارد ۵ تا ۹ را میتوانید از قسمت ۱ تنظیمات غیر فعال کنید.

آموزش جامع کار وردپرس

۱ – همان طور که مشاهده میکنید خود وردپرس در این قسمت یک اخطار برای شما نشان میدهد که باید قبل از بروزرسانی وردپرس یک نسخه پشتیبان (بک آپ) از هاست خود تهیه کنید ما نیز به شما می گوییم که ابتدا از هاست خود یک نسخه پشتیبان جهت اطمینان تهیه کنید تا در صورتی که وب سایت شما دچار مشکل شد با استفاده از نسخه پشتیبان اطلاعات سایت خود را بازیابی و به حالت قبل بازگردانید.

۲ – در این قسمت شما سه گزینه پیش رو دارید که گزینه اول به روزرسانی کنید هست و شما میتوانید با کلیک روی این گزینه وردپرس خود را بروزرسانی کنید و با استفاده از گزینه سوم آخرین نسخه وردپرس رو دانلود کنید و با استفاده از کزینه سوم اطلاعیه به روزرسانی وردپرس را پنهان کنید.

۳ – از این قسمت نیز میتوانید در صورتی که از وردپرس انگلیسی استفاده میکنید وردپرس خود را به نسخه آخر آپدیت کنید و همچنین آخرین نسخه وردپرس انگلیسی را دانلود کنید.

۴ – آپدیت افزونه ها : در این بخش شما افزونه هایی که آپدیت های آن ها در دسترس است را مشاهده میکنید و میتوانید با انتخاب آنها و کلیک برروی گزینه بروزرسانی افزونه ها آنهارا به طور اتوماتیک آپدیت کنید .

توجه : اگر از نسخه های فارسی شده افزونه ها استفاده میکنید توصیه میکنیم که به هیچ وجه افزونه خود را از این قسمت آپدیت نکنید زیرا در این صورت افزونه شما انگلیسی خواهد و برای بروزرسانی افزونه های فارسی آپدیت آن هارا از مترجم افزونه بخواهید .

۵ – آپدیت قالب ها : همچنین شما در این قسمت قالب هایی که نسخه جدید آن ها در دسترس است را مشاهده میکنید و میتوانید با انتخاب آنها و کلیک برروی گزینه بروزرسانی پوسته آن ها را آپدیت کنید.

توجه : اگر از قالب فارسی و راست چین شده استفاده می کنید به شما توصیه میکنیم که به هیچ وجه قالب خود را از این قسمت آپدیت نکنید زیرا آپدیت هایی که در دسترس هستند از این قسمت ، نسخه انگلیسی و چپ چین هستند و در صورت بروزرسانی قالب شما انگلیسی و چپ چین خواهد شد .

برخی اوقات کسانی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار میکنند در هنگام برروز رسانی وردپرس و همچنین بروزرسانی قالب و افزونه ها با صفحه سفیدی روبرو می شوند که خطایی رایج در وردپرس است . در مطلب قبلی روش رفع این خطا را توضیح دادیم که میتوانید آن را مطالعه کنید.

رفع خطای صفحه سفید در وردپرس

 

خب به قسمت نوشته ها در منو پیشخوان مدیریت وردپرس میرسیم و این قسمت رو برای شما توضیح می دهم.

آموزش جامع کار با وردپرس

این بخش دارای سه گزینه است که شامل نوشته که تمامی مطالب منتشر شده در سایت شما را نشان میدهد ، افزودن نوشته که برای انتشار مطالب جدید در سایت به کار میرود و قسمت دسته ها  که برای افزودن دسته جدید و یا موضوع جدید به کار میرود و قسمت برچسب ها لیستی از برچسب های به کار رفته و محبوب ترین برچسب های درون هر نوشته را نمایش می دهد.

حال برای اینکه شما مطلب جدیدی را در وب سایت خود منتشر کنید باید روی گزینه افزودن نوشته در منوی پیشخوان کلیک کنید تا وارد صفحه ای مشابه عکس زیر شوید.

آموزش جامع کار با وردپرس

در این صفحه ابتدا باید در قسمت (عنوان را اینجا وارد کنید) عنوان مطلب خود را بنویسد این عنوان در وب سایت شما نمایش داده خواهد شد و همچنین اگر از افزونه های سئو استفاده نکنید و در این افزونه ها عنوانی برای نمایش در جستجوهای موتورهای جستجو وارد نکنید این عنوان در جستجو ها به کاربران نمایش داده خواهد شد.

قسمت افزودن پرونده چند رسانه ای : برای آنکه شما بتوانید تصاویر ، فیلم ها و صدا هایی را در داخل متون خود در وردپرس قرار دهید و یا تصویر شاخصی برای مطلب خود انتخاب کنید باید برروی این گزینه کلیک کنید .

گذاشتن عکس در مطلب وردپرس

در این قسمت شما میتوانید برای گذاشتن عکس ، فیلم و صدا در مطالب خود از بخش گذاشتن رسانه و بارگذاری پرونده ها برروی گزینه گزینش پرونده ها موجود در وسط صفحه تصویر و یا فیلم و یا آهنگ مورد نیاز خود را از کامپیوتر خود انتخاب کنید و در مطلب خود قرار دهید.

از قسمت ساخت گالری میتوانید گالری را ایجاد کنید و از قسمت تصویر شاخص برای مطلب خود تصویر شاخصی را انتخاب کنید تا عنوان سایت شما به همراه تصویر شاخص خود در وب سایتتان نمایش داده شود .

و از قسمت گذاشتن از نشانی میتوانید لینک فایل خود را وارد کنید تا فایل مورد نظر شما در نوشته ها نمایش داده شود.

در تب کتابخانه پرونده های چند رسانه ای تمامی فایل هایی که تا کنون برروی سایت خود آپلود کرده اید نمایش داده میشود.

نوشتن مطلب در ودرپرس

در این قسمت که شباهتی به نرم افزار آفیس نیز دارد شما میتوانید مطالب خود را بنویسید و با استفاده از ابزار های موجود در بالای همین قسمت وجود دارد اعمالی که مد نظر دارید را روی متن خود پیدا کنید .

یکی از فاکتور های سئو در نوشتن مطالب که باید آنها را رعایت کنید استفاده از تگ های h6,h5,h4,h3,h2,h1 است . برای این منظور در وردپرس قسمتی برای استفاده آسان از آنها در متن ها وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید تگ های مد نظر خود را استفاده کنید.

استفاده از تگ ها در مطالب وردپرس

همچنین برای لینک دادن به قسمتی از متن و یا کلمه در مطالب خود میتوانید از قسمتی که در تصویر زیر مشخص شده است استفاده کنید.

لینک دادن به کلمات در وردپرس

در سایدبار سمت چپ در قسمت نوشته قسمت هایی وجود دارد که در تصویر زیر شماره گذاری شده اند و هرکدام را برای شما توضیح میدهیم.

سایدبار سمت چپ در قسمت نوشته های وردپرس

۱ – انتشار : در این قسمت شما میتوانید در صورت نیاز مطالب خود را به صورت پیش نویس ذخیره کنید تا در روز های بعدی آنرا منتشر کنید. و همچنین با کلیک برروی گزینه پیش نمایش قبل از انتشار مطلب آن را در سایت خود مشاهده کنید. در آخر نیز میتوانید با کلیک برروی گزینه انتشار مطلب خود را منتشر کنید تا کاربران شما آنرا در سایتتون مشاهده کنند.

۲ – ساختار : در این بخش شما میتوانید مشخص کنید که پست شما چه ساختاری دارد .

۳ – دسته ها : در این قسمت شما میتوانید دسته بندی های مرتبط با موضوعات نوشته های منتشر شده در سایت خود ایجاد کنید تا کاربران و موتورهای جستجو به راحتی بتوانند موضوعات مطالب را از هم تفکیک نمایند.

۴ – برچسب ها : برچسب ها به شما کمک میکنند که وبسایت شما در موتور جستوجو بهتر ثبت شود و بازدید بیشتری را داشته  باشد کاربران با جستوجو در وبسایت شما از روی برچسبهای وارد شده در هرپست بهتر و سریعتر به نتیجه دست خواهند یافت .

۵ – تصویر شاخص : در این قسمت شما میتوانید تصویری را برای مطلب خود انتخاب کنید تا درسایت شما عنوان مطلب به همراه تصویر شاخصی که معرف مطلب شما است نمایش داده شود .

مهم ترین قسمت در این بخش قسمت استفاده از افزونه سئو( yoast seo )هست که برای بهینه سازی مطالب وردپرس مورد استفاده قرار می گرد.

سئو وردپرس

در این قسمت شما باید یک عنوان مناسب و مرتبط با موضوع مطلب خود را در قسمت عنوان سئو وارد کنید . همان طور که در بالا اشاره کردم اگر شما از این قسمت استفاده نکرده عنوان اصلی مطلب در موتور های جستجو به کاربران نمایش داده خواهد شد و اگر در این قسمت عنوانی را وارد کنید این عنوان در موتورهای جستجو نمایش داده خواهد شد ن عنوان اصلی مطلب . ما به شما پیشنهاد میکنیم که حتما از این قسمت استفاده کنید و همچنین عنوان مناسبی را وارد کنید.

در قسمت نامک شما میتوانید کلمه ای که میخواهید بعد از نام دامنه سایت برای مطلب قرار بگیرد را وارد کنید .

توضیحات متا :توضیحات متا توضیحاتی هستند که در موتورهای جستجو توضیحات مختصری را در پایین ادرس مطالب شما به کاربر نمایش داده میشود .

توضیحات متا در وردپرس

کلید واژه کنونی : در این قسمت شما میتوانید کلمات کلیدی مرتبط با موضوع مطلب خود را وارد کنید.

 

خب در قسمت نوشته ها در منوی پیشخوان وردپرس دو قسمت دیگر ماند که آن ها را نیز برای شما توضیح می دهم.

قسمت دسته ها در وردپرس

دسته ها :از این قسمت برای افزودن دسته ها یا موضوعات جدید به وبسایت استفاده میشود . در قسمت نام هرچه بنویسید این دسته با همان نام در سایت شما نمایش داده می شود و در قسمت نامک نیز کلمه لاتین دسته بندی را بنویسد این کلمه در نشانی url ها استفاده می شود .

برچسب ها در وردپرس

برچسب ها  :برچسب ها به شما کمک میکنند که وبسایت شما در موتور جستوجو بهتر ثبت شود و بازدید بیشتری را داشته باشد کاربران با جستوجو در وبسایت شما از روی برچسبهای وارد شده در هرپست بهتر و سریعتر به نتیجه دست خواهند یافت . در قسمت نام و نامک همانند قسمت دسته ها عمل کنید.

قسمت کتابخانه پرونده‌های چندرسانه‌ای که در منو پیشخوان وردپرس با عنوان رسانه میباشد قسمتی است که شما میتوانید تصاویر ، ویدئو ها و صدا هایی که برروی وب سایت خود آپلود کرده اید را مشاهده کنید و همچنین میتوانید از طریق گزینه افزودن در زیر منو همین قسمت رسانه های مورد نظر خود را روی وب سایت خود آپلود کنید .افزودن رسانه در وردپرس

 

خب تا اینجای کار ما به شما قسمت های پیشخوان ، نوشته ها ، چگونگی افزودن مطلب و سئو نوشته ها ، گذاشتن رسانه در نوشته ها ،لینک دادن به متن و کلمه ها در مطالب و قسمت رسانه های وردپرس رو توضیح دادیم و اکنون به قسمت برگه ها و افزودن برگه در وردپرس میرسیم.

برگه ها در وردپرس :

برگه های وردپرس

در قسمت برگه ها  شما همانند بخش نوشته ها لیستی از برگه های موجود برروی سایت خود را مشاهده میکنید و همچنین همانند افزودن نوشته ، میتوانید با کلیک برروی گزینه افزودن برگه یک برگه جدید به وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید.

 

افزودن برگه در وردپرس

همان طور که در تصویر بالا مشاهده میکنید این صفحه نیز مشابه قسمت افزودن نوشته هست و شما میتوانید با نوشتن عنوان و متن دلخواه خود و با قرار دادن تصویر شاخص برگه خود را ایجاد کنید .

از برگه ها برای ایجاد صفحه اصلی ، صفحات درباره ما ، تماس با ما و …. به کار میرود.

خب حال به قسمت دیدگاه ها در وردپرس میرسیم.
زمانی که کاربر دیدگاهی را برای مطالب شما در وردپرس ارسال میکند این دیدگاه ها در پنل مدیریتی در این قسمت قابل مشاهده است.

دیدگاه ها در وردپرس

در اینجا شما لیستی از نظراتی که برای مطالب شما ارسال شده اند را مشاهده میکنید . شما در این قسمت میتوانید نظرات را ویرایش کنید ، به نظرات پاسخ دهید و نظرات اسپم و نادرست را به زباله دان انتقال دهید.

و اما قسمت نمایش :

پوسته های وردپرس

در این قسمت شما میتوانید پوسته هایی که روی سایت شما هستند را مشاهده و آن ها را مدیریت کنید . در اینجا امکان فعال و غیر فعال کردن پوسته و همچنین پاک کردن آن ها وجود دارد.

برای این که بتوانید قالب جدیدی را روی وب سایت وردپرسی خود اضافه کنید باید روی گزینه افزودن پوسته تازه در بالای همین صفحه کلیک کنید.

اضافه کردن پوسته تازه به وردپرس

بعد از کلیک برروی گزینه افزودن پوسته تازه در صفحه باز شده برروی گزینه بارگذاری پوسته کلیک کنید و سپس فایل پوسته خود را انتخاب کنید و برروی گزینه هم اکنون نصب کنید  کلیک کنید تا پوسته جدید برای شما نصب شود.

افزودن پوسته جدید در وردپرس

 

در پست های قبلی آموزش کامل نصب قالب وردپرس منتشر شده است و میتوانید آن را مطالعه کنید.

[button color=”purple ” size=”big” link=”http://iranitheme.ir/install-templates-in-wordpress/” icon=”” target=”true”]آموزش نصب قالب وردپرس[/button]

در زیر منو نمایش در منوی پیشخوان وردپرس گزینه بعدی سفارشی سازی هست که با استفاده از این قسمت میتوانید برخی قسمت های قالب خود را به صورت آنلاین سفارشی کنید.

گزینه بعدی ابزارک ها می باشد که در این صفحه ابزارهایی برای ایجاد سایدبار در وب سایت و همچنین ساخت چند قسمت در فوتر می باشد .

ابزارک ها در وردپرس

۱ – ستون کناری همان سایدبار میباشد که میتوانید با اضافه کردن ابزارک های دلخواه به این بخش سایدبار خود را بسازید .

۲ و ۳ – زیر محتوا همان قسمت هایی هستند که در فوتر سایت نمایش داده می شود با اضافه کردن ابزارک هایی به این قسمت ها میتوانید ابزارک های دلخواه خودتون رو در قسمت فوتر سایت نمایش دهید.

۴ – ابزارک هایی هستند که میتوانید از آنها استفاده کنید در برخی قالب ها ابزارک هایی از پیش تهیه شده اند که با نصب قالب این ابزارک ها به این قسمت اضافه میشوند و میتوانید از آنها استفاده کنید .

گزینه بعدی فهرست ها میباشد که در تصویر زیر این صفحه را مشاهده میکنید 

ایجاد فهرست در وردپرس

۱ – در این قسمت ابتدا باید یک نام برای فهرست خود انتخاب کنید . این نام فقط در همین صفحه قابل مشاهده هست و در سایت شما نمایش داده نمیشود . بعد از وارد کردن نام  برروی گزینه ساخت فهرست کلیک کنید تا فهرست شما ایجاد شود.

۲ – در این قسمت برگه هایی که قبلا ساخته اید برای شما نمایش داده میشود و در صورتی که میخواهید تعدادی از برگه های شما در فهرست نمایش داده شود میتوانید برگه مورد نظر خود را انتخاب وبرروی گزینه افزودن به فهرست کلیک کنید تا برگه به فهرست شما وارد شود.

۳ – نوشته ها : در این قسمت تمامی نوشته هایی که برروی وب سایت خود منتشر کرده اید نمایش داده می شوند و میتوانید آنها را نیز به روشی که در بالا گفته شد به فهرست خود اضافه کنید.

۴ – پیوندهای لخواه : در این قسمت شما میتوانید یک صفحه ای دلخواه را به فهرست خود اضافه کنید این صفحه میتواند از یک وب سایت دیگر باشد برای اینکار نیاز است که شما نامی که میخواهد در فهرست نمایش داده شود را به همراه لینک آن صفحه وارد کنید و سپس آن را به فهرست خود اضافه کنید.

۵ – در اینجا لیستی از دسته بندی هایی که برای مطالب خود ساخته اید نمایش داده میشود و شما میتوانید با انتخاب دسته بندی دلخواه خود آن را به فهرست اضافه کنید

۶ – اگر شما در نظر دارید که در سایت خود دو یا چند فهرست داشته باشید میتوانید از این قسمت فهرست جدیدی را بسازید .

 

گزینه بعدی ویرایشگر میباشد که با استفاده از آن میتوانید کد های cssو php قالب سایت خود را ویرایش کنید در صورتی که آشنایی با کد نویسی ندارید ما به شما توصیه میکنیم که دست به این قسمت نزنید.

حال به قسمت افزونه در منو پیشخوان وردپرس میرسیم . افزونه ها توانایی های وردپرس را افزایش می دهند در زیر منو این قسمت گزینه افزونه های نصب شده می باشد.

افزونه وردپرس

در اینجا شما لیستی از افزونه هایی که روی وب سایت شما فعال هستند را مشاهده میکنید و از این قسمت به آسانی میتوانید آنهارا فعال و یا غیرفعال و همچنین حذف کنید .

برای اینکه افزونه ای جدید به وردپرس خود اضافه کنید میتوانید از گزینه افزودن استفاده کنید و همانند افزودن قالب به وردپرس افزونه را نیز به وردپرس خود اضافه کنید و از آنها بهره ببرید.

گزینه بعدی نیز گزینه ویرایشگر میباشد که از طریق آن می توانید کد های افزونه هارا ویرایش کنید که باز ما به شما توصیه میکنیم که اگر آشنایی بهکد نویسی ندارید به این قسمت دست نزنید.

بخش بعدی در منو پیشخوان بخش کاربران میباشد .

کاربران وردپرس

در این بخش شما لیستی از مدیران ، نویسندگان ، و کاربران سایت خود را مشاهده میکنید. شما در اینجا میتوانید به صورت دستی کاربری را ایجاد و ویرایش و یا حذف کنید و همچنین میتوانید سطح دسترسی هر کاربر به پنل مدیریت را تعیین کنید .

گزینه بعدی در زیر منو کاربران گزینه افزودن میباشد که میتوانید با کلیک برروی آن کاربر جدیدی را به سایت خود اضافه کنید. و از طریق گزینه شناسه شما میتوانید مشخصات خودتون رو در پنل مدیریت مانند نام ، نام خانوادگی ، ایمیل ، پسورد ،تصویر پروفایل را تغییر دهید.

قسمت بعدی ابزار ها میباشد .

ابزار های وردپرس

مخابره کنید یک برنامک است :یک برنامه ی کوچک که در مرورگر اجرا م یشود و به شما این امکان را می دهد که بخشی از وب را  تصویر و ویدیو از هر نقط هی وب استفاده  ٬ جدا کنید و دربار هی آن در وبلا گتان بنویسید.از مخابره کنید برای برش زدن متن آن را ویرایش کنید و چیزهایی که دوست دارید به آن بیافزایید پیش از آن که آ نرا در قالب یک نوشته در ٬ کنید .سپس با مخابره کنید یا  ٬ پیوند زیر را بکِشید و در نوار علاق همندی هایتان رها کنید٬ وبلا گتان ذخیره یا منتشر کنید.جهت ایجاد میا نبُری برای نوشتن بر روی آن راست کلیک کرده و به علاق همندی هایتان اضافه کنید.

گزینه بعدی درون ریزی میباشد .

لیست این صفحه افزونه هایی را که توسط آنها می توانید محتوای خود را از دیگر سیستم های مدیریت محتوا به وردپرس  درونریزی کنید، نشان میدهد .سیستم مدیریت محتوای مبدا را انتخاب کنید و سپس در پنجر های که به شما نشان داده می شود، گزینه ی نصب را کلیک کنید .در صورتی که سیستم مدیریت محتوای شما در این لیست وجود ندارد .بر روی پیوند کلیک کنید تا پوشه ی افزونه ها برای یافتن افزونه ی مناسب شما جستجو شود. built در نگارش های قبلی وردپرس، همه ی درون ریزها داخلی بودند، اما به خاطر اینکه اکثر افراد از آن ها یکبار یا به صورت in غیردور های استفاده می کردند به صورت افزونه درآمده اند.

و اما گزینه بعدی که برون ریزی هست .

شما میتوانید با استفاده از این قسمت تمامی محتوایی برروی وب سایت خود دارید خروجی با فرمت xml بگیرید و به وب سایت دیگری منتقل و در انجا محتوای سایت خود را درون ریزی کنید.

و قسمت اخر از منوی پیشخوان وردپرس قسمت تنظیمات میباشد.

تنظیمات وردپرس

موارد ذکر شده در این صفحه بعضی از اطلاعات اولیه و ساده سایت شما را تعیین و مشخص می کند. ٬بیشتر پوسته ها عنوان سایت را در بالای هر صفحه، نوار عنوان کاوشگر، و به عنوان نام شناسائی ایجاد کنندهء خوراک ها  نمایش میدهند . .همچنین معرفی کوتاه نیز توسط برخی پوسته ها نمایش داده م یشود

نشانی وردپرس و نشانی سایت میتواند مانند sait.com باشد.

با زدن تیک گزینه عضویت میتوانید نام نویسی را در اختیار خود کاربران بگذارید در غیر این صورت فقط مدیر میتواند کاربران را ایجاد و ثبت کند.

در قسمت زمان محلی میتوانید زمان خود را انتخاب و در قسمت ساختار تاریخ  و ساختار زمان میتوانید ساختار های مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در قسمت روز آغازین هفته روز شنبه را انتخاب کنید و اگر میخواهید که قسمت مدیریت سایت شما به زبان فارسی باشد زبان فارسی و در غیر اینصورت زبان های دیگر را انتخاب کنید.

و در آخر روی گزینه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره گردد.

از قسمت نوشتن میتوانید ساختار نوشته های خود و از قسمت خواندن میتوانید ساختار نمایش محتوای سایت خود را مشخص کنید .همچنین با استفاده از قسمت گفتوگوها میتوانید ساختار نمایش دیدگاه ها را تنظیم کنید.

همچنین با استفاده از قسمت رسانه ها میتوانید  بیشترین اندازه تصاویری را که درون محتوای نوشتاری خود قرار م یدهید تنظیم کنید؛ همچنین می توانید یک  تصویر را در اندازه کامل وارد نمایید.

پیوندهای یکتا همچون نشانی دسته ها و بایگانی، نشانی های همیشگی نوشته ها و برگه های سایت شما هستند .نشانی هر نوشته باید همیشگی باشد و هیچ گاه تغییر نکند، پس آنرا پیوندیکتا مینامیم. این صفحه به شما امکان می دهد ساختار پیشفرض پیوندیکتا را انتخاب کنید .می توانید از گزینه های موجود یکی را انتخاب کنید یا خودتان یک ساختار دلخواه بسازید.

 

خب دوستان عزیز آموزش کار با پیشخوان وردپرس در اینجا به پایان میرسه و انشالله آموزش کار با فروشگاه ساز ووکامرس و پلاگین ویژال کامپوسر نیز تا چند روز آینده تهیه میکنم و روی سایت قرار میدم.

 

هر سوالی داشتید میتونید در قسمت نظرات از ما بپرسید و اگر در این آموزش اشکالاتی بود به ما اطلاع دهید تا اصلاح کنیم.

موفق باشید

    ۲ دیدگاه

  1. سلام ودرود.

    ممنون که مطلب رو درج کردید. خوشحال شدم.زحمت کشیدید مهندس جان.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن