خطای 404 وردپرس

آموزش رفع خطای ۴۰۴ در وردپرس

خطای 404 در وردپرس

همه ما و کسانی که از وردپرس استفاده میکنند همگی هز از گاهی با برخی از خطاهای وردپرس رو برو شده ایم و هممون به دنبال رفع این خطا ها بوده ایم و میدانیم که رفع همه خطاها در وردپرس راه ها و روش های مختلفی را دارد.

اگر هر نوشته یا برگه ای را در وردپرس باز میکنید و با خطای ۴۰۴ not found رو برو می شوید هیچ نگران نباشید زیر بر خوردن با این خطا در بارگذاری نوشته ها و برگه های وردپرس راه حل آسانی برای رفع آن با یک تغییر کوچیک در پیوند های یکتا دارد.

مشکل از این قرار است که تمامی برگه ها و نوشته ها در پتل مدیریت وب سایت برای شما قابل مشاهده می باشد و هنگامی که شما سعی میکنید از طریق لینکشان ( پیوند یکتا ) باز کنید با خطای not found 404  مواجه می شوید .

رفع مشکل :

رفع کردن این مشکل در وردپرس کاری بسیار ساده می باشید . شما میتوانید در پنل پیشخوان وردپرس به قسمت تنظیمات رفته و زیر منوی پیوند های یکتا بروید. در این قسمت شما باید یک بار تنظیمات را به حالت پیشفرض تنظیم کنید و تغییرات را ذخیره کنید .  سپس ساختار مورد نظر خود را انتخاب کنید و دوباره تنظیمات خود را ذخیره نمایید.توجه نمایید که شما باید حتما ساختاری را که قبلا انتخاب کرده بودید را انتخاب نمایید یعنی ساختاری که قبل از وقوع این مشکل استفاده میکردید را باید تنظیم کنید . زیر در غیر این صورت در ورودی های موتورهای جستجوگر به مشکل برخواهید خورد.

حال پس از انجام این تغییرات باید مشکل شما رفع شده باشد و شما بتوانید از طرق پیوند های یکتای هر نوشته به نوشته ها و برگه دسترسی داشته باشید و دیگر با خطای ۴۰۴ در ودرپرس مواجه نشوید.

اما اگر مشکل بروز خطای not found 404  در وردپرس شما حل نشد این به این معنی می باشد که در فایل htaccess. مشکلی وجود دارد .

حل به هاست خود مراجعه کند و اطمینان حل نمایید که این فایل در هاست شما موجود می باشد و دارای دسترسی قابل نوشتن (۶۴۴) می باشد . در سی پنل در زمان استفاده از File Manager باید حتما گزینه ی show hidden files را انتخاب کنید تا قادر به مشاهده فایل .htaccess و کلیه ی فایل های دیگری که نام آنها با نقطه آغاز میشود باشید.

برای اینکه پیوند های یکتا در وردپرس به درستی کار کنند، باید اطمینان حاصل کنید که کد زیر در فایل .htaccess سایت شما موجود باشد .

حال اگر به هر دلیلی فایل مورد نظر در داخل هاست شما وجود نداشت و یا داخل این فایل خالی بود شما باید برای رفع مشکل ۴۰۴ در وردپرس کد زیر را داخل این فایل قرار دهید :

 

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress
بعد از قرار دادن کد تنظیمات را ذخیره کنید .
همانطور که مشاهده میکنید شما توانستید با استفاده از دو روشی که در بالا برای شما ذکر کردیم خطای not found 404 در وردپرس را به راحتی حل نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن