افزونه ساخت فرم در وردپرس Ninja Forms

همانطور که می دانید در هر وب سایتی تعداد متعددی فرم همانند فرم ورود ، عضویت ، ارتباط با ما و … وجود دارد که همگی برای هموار نمودن مسیر ارتباطی میان کاربران و مدیران سایت ها می باشند. از این روز در هر وب سایتی نیاز به انواع فرم دارید.

مثلا : برای اینکه کاربران بتوانند در وب سایت شما عضو شوند نیازمند فرمی هستید که کاربران ابتدا در آن اطلاعات شخصی خود مانند : نام ، نام خانوادگی ، آدرس ، ایمیل ، شماره تماس و … را وارد کنند تا بتوانند در سایت شما عضو شوند.یا نیاز به فرمی دارید که کاربران با وارد کردن آدرس ایمیل خود در آن بتوانند در خبرنامه ایمیلی شما عضو شوند.

ساخت فرم های متنوع در وردپرس با Ninja Forms

از آنجایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از محبوب ترین سیستم ها در میان وب مستران دنیا برای راه اندازی انواع وب سایت ها می باشد برای این سیستم افزونه های بسیار زیادی برای انجام امورات مختلف و همچنین برای ساخت انواع فرم ها در وردپرس طراحی و ساخته شده است.

یکی از مهم ترین این ها فرم تماس ۷ است. تقریبا از ابتدای به وجود آمدن سایت این فرم وجود داشته. همینطور فرم ساز های پرمیوم مانند q Form یکی از بهترین ها در قسمت ساخت فرم است. امروز فرم سازی را به شما معرفی می کنیم که کاربرد های زیادی دارد. شما عزیزان می توانید با کمک فرم ساز Ninja Forms فرم های مختلفی را با کمک خاصیت درگ و دراپ مثل فرم تماس و فرم عضویت و فرم استخدام و … را بسازید. برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس بروید و آن را نصب و فعال  کنید. بعد از اینکه افزونه وردپرس را فعال کردید متوجه می شوید که یک گزینه با عنوان “Forms” در پیشخوان وردپرس شما ظاهر می شود که می توانید روی آن کلیک کنید و به تنظیمات افزونه بروید.

باهم به سراغ تنظیمات افزونه وردپرس Ninja Forms می رویم :

شما عزیزان می توانید در این قسمت تنظیمات اصلی افزونه را بررسی کنید و آن را تغییر دهید. پس بر روی گزینه ی Settings کلیک کنید و در آن صورت با دو تب رو به رو میشوید.

General :

  • Date Format: شما عزیزان با کمک این قسمت می توانید فرمت تاریخ را وارد کنید. می توانید این فرمت را از قسمت تنظیمات همگانی خودتان بردارید و در این گزینه وارد کنید.
  • Currency Symbol: شما می توانید با کمک این قسمت نماد و واحد پولی خودتان را مشخص کنید و در این بخش وارد کنید. برای مثال در این بخش واحد دلار در نظر گرفته شده است.

با کمک این بخش می توانید تنظیمات دریافت کد امنیتی کپچا را برای فرم های خود را دریافت کنید :

  • Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall : با کمک این بخش می توانید همه ی اطلاعات فرم ها از پایگاه داده ی وردپرس را حذف کنید.
  • Disable Admin Notices: با کمک این قسمت می توانید حالت نمایش فرم ها در پیشخوان وردپرس را به ادمین سایت غیر فعال کنید.

Labels

در این قسمت اطلاعاتی را می بینید که برچسب های مهم در فرم ها هستند که به شکل انگلیسی هستند و اگر بخواهید می توانید آن ها را به فارسی برگردانید.

Import/Export

یکی از قابلیت های این افزونه وردپرس قابلیت درون ریزی و برون ریزی فرم ها و فیلد ها است که با کمک این قسمت می توانید به راحتی آن را انجام دهید.

Submissions

با کمک این بخش شما می توانید همه ی ارسال هایی که به فرم های موجود در سایت شما فرستاده شده است را ببینید و به آن ها پاسخ دهید یا آن ها را حذف کنید.

Add new

در این قسمت شما می توانید با کمک ابزار هایی که در سمت راست می بینید فرم هایی را که دوست دارید را بسازید. همانطور که می بینید برای هر قسمت هم فیلد های مخصوصی وجود دارد و در اصل فرم ساز کاملی است .

Bulid your form

در این قسمت شما می توانید فرم دلخواه خود را با کمک ابزارهای موجود در سمت راست صفحه بسازید.

Email and actions

برای تنظیم کردن ایمیل ها می توانید از این بخش عمل نمایید .

Settings

در این قسمت تنظیماتی مشاهده می شود که این تنظیمات برای نمایش فرم و عنوان آن و پیامی است که بعد از ارسال توسط یک کاربر برای آن فرستاده خواهد شد.

 

بعد از وارد کردن تنظیمات دلخواه با کلیک برروی گزینه ذخیره تنظیمات را ذخیره کنید.

برای دانلود افزونه Ninja Forms   کلیک کنید

 

منبع آموزشگاه ایرانی تم  –  ارائه دهنده قالب وردپرس – قالب جوملا – افزونه وردپرس – افزونه جوملا 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن