تنظیم فشرده سازی تصاویر وردپرس

تنظیم فشرده سازی تصاویر وردپرس برای افزایش سرعت

 

امروز با آموزش نحوه تنظیم میزان فشرده سازی تصاویر در وردپرس برای افزایش سرعت سایت در خدمت شما کاربران گرامی هستیم. در این آموزش علاوه بر آموزش تنظیم فشرده سازی تصاویر به شما می گوییم که چرا باید تصاویر را در وردپرس فشرده کنیم و همچنین کد مورد نظر برای تنظیم کردن مقدار فشرده سازی را در اختیار شما قرار میدهیم تا بتوانیم به میزان سرعت سایت خود بهبود ببخشید.

فشرده سازی تصاویر وردپرس

دلیل فشرده سازی تصاویر در وردپرس

شاید تاکنون شما هم شنیده باشید که یکی از فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت سرعت لود بالای سایت می باشد . زمانی که شما هم تمایل دارید به سایتی وارد شوید و از مطالب آن سایت استفاده کنید با این سرعت اینترنت در ایران بیشتر از چند ثانیه ای منتظر باز شدن آن سایت نمی مانید و در صورت طول کشیدن زمان لود سایت آن را بسته و به سراغ سایت دیگری میروید . دیگران هم در موقع ورد به سایت شما انتظار دارند که سرعت لود سایت شما بالا باشد و به سرعت به محتوای سایت شما دسترسی داشته باشند . حالا سرعت لود بالای سایت هم سبب خواهد شد که نمره مثبتی از نظر سئو گرفته باشیم و هم کاربران از سرعت سایت راضی باشند.

در روز های گذشته نیز افزونه wp rocket برای افزایش سرعت وردپرس معرفی کردیم و به صورت رایگان در ایرانی تم منتشر کردیم که تاثیر فوق العاه ای در افزایش سرعت وردپرس دارد. و میتوانید از ایرانی تم به رایگان این افزونه را دانلود نمایید.

حال اگر تمایل دارید که تصاویر سایت وردپرسی خود را برای افزایش میزان لود فشرده سازی کنید ما به شما روش زیر را پیشنهاد می کتیم.

فشرده سازی تصاوریر وردپرس

در این روش برای افزایش سرعت سایت شما کافیه کد زیر را در فایل functions.phpp قالب وردپرس خودتون اضافه کنید.

add_filter(‘jpeg_quality’, function($arg){return 100;});
خب با قرار دادن این کد در داخل فایل فانکشن قالب وردپرس ، ما به وردپرس می گیم که تصاویر رو با کیفیت ۱۰۰ درصد آپلود کنه و هیچ فشرده سازی رو برروی تصاویر انجام ندهد.

اما اگر ما بخواهیم که تصاویر را فشرده سازی کنیم باید عدد ۱۰۰ را به مقدار دلخواه خودمون تغییر بدیم. توجه داشته باشید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت پیش فرض تصاوریر را حدودا تا ۸۲ درصد فشرده سازی میکنه اما اگر قصد تغییر این مقدار را دارید باید عددی کمتر از مقدار ۸۲ را به جای عدد ۱۰۰ در این کد وارد کنید مثلا عدد ۷۰ . که باید کد ما به شکل زیر به فایل فانکشن اضافه کنیم .

 add_filter(‘jpeg_quality’, function($arg){return 70;});

نکته : سعی کنید این مقدار را خیلی زیاد کم نکنید تا زیبایی تصاویرتون از بین رود.

موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن