واترمارک تصاویر در وردپرس

افزونه Easy Watermark

یکی دیگر از طرفداران سیستم مدیریت محتوای وردپرس هنرمندان و عکاسان می باشند که برای انتشار کارهای هنری خود از این سیستم استفاده می کنند.

با توجه به اینکه هنرمندان و عکاسان از سایت ها خود برای انتشار تصاویر اصل ، که توسط خود آن ها ثبت شده اند استفاده می کنند در این میان افرادی سود جو پیدا می شوند که اقدام به کپی برداری از تصاویر آنها و استفاده از تصاویر می کنند.

افزونه Easy Watermark

یکی از راهکارهای جلوگیری از سود جویی افراد استفاده از واترمارک می باشد . واترمارک به معنای قراردادن لوگو و یا یک متن در زیر تصاویر برای معرفی صاحب اثر می باشد.

در وردپرس تعدادی افزونه برای واترمارک کردن تصاویر وجود دارد که به شرح زیر می باشند:

امروز در این مقاله به معرفی افزونه Easy WaterMark می پردازیم.

آموزش افزونه Easy WaterMark

استفاده از افزونه ایزی واترمارک بسیار آسان بوده و به راحتی می توانید لوگو و یا متن دلخواه خود برروی تصاویر خود قرار دهید.

ویژگی های افزونه :

  •  ذخیره واتر مارک با فرمت jpg, png  و  gif
  • میتوانید شفافیت تصاویر گیف را مشخص نمایید
  • متن واتر مارک با استفاده از فونت های ttf ایجاد شده است.
  • میتوانید رنگ، اندازه، و زاویه متن را مشخص نمایید.
  • میتوانید بر روی تصاویر بند انگشتی نیز واتر مارک قرار دهید.
  • ایجاد فایل پشتیبان از تصاویر.
  • پشتیبانی کامل از زبان شیرین فارسی

برای استفاده از این افزونه می توانید آن را از مخزن وردپرس که لینک آن در انتهای این آموزش قرار دارد دانلود کنید. و یا می توانید با مراجعه به پیشخوان وردپرس و بخش  افزونه ها > افزودن ، نام افزونه را از مخزن وردپرس جستجو کرده و دانلود کنید.

پس از نصب و فعال سازی افزونه برای تنظیمات به قسمت تنظیمات> Easy Watermark وارد شوید.

آموزش کار با افزونه Easy Watermark

افزونه فوق دارای 3 تب برای انجام تنظیمات می باشد

1 – تب General

این تب برای تنظیمات کلی افزونه می باشد . می توانید با فعال کردن آپشن اول در این بخش واترمارک را به صورت اتومایتک برروی تمامی تصاویر خود قرار دهید. در گزینه بعدی نیز می توانید فرمت واترمارک را مشخص کنید.و از گزینه بعد میتوانید از تصاویر اصلی فایل پشتیبان تهیه شود. در گزینه بعد میتوانید اندازه تصویر را مشخص نمایید و در آخر هم میتوانید مشخص کنید که واتر مارک شما تصویر باشد، متن باشد و یا هر دو باشد.

2 – تب Image

در این تب شما می توانید تصویر مورد نظر را از سیستم شخصی خود آپلود کنید.

درصورت استفاده عکس و متن برای واتر مارک، میتوانید از تب سوم برای واتر مارک متن خود را وارد کنید.

3.تب Text

در تب سوم نیز میتوانید چینش متن و فونت و سایز آن را مشخص کنید و در آخر باید تغییرات را ذخیره سازی نمایید. وارد بخش رسانه » Easy Watermark شوید و بر  روی گزینه start کلیک کنید تا از واتر مارک بر روی تمامی تصاویر استفاده نمایید. فقط باید بدانید که این عمل بازگشت ناپذیر است، پس بهتر است که از تمامی تصاویر فایل پشتیبان ایجاد کنید.

واترمارک تصاویر در وردپرس

پس از آن می تونید اندازه ی واترمارک خودتون رو مشخص کنید. اگر قصد دارید تصویر واترمارک شما به صورت برجسته نمایش داده بشه .تنظیمات بخش post-thumbnail رو فراموش نکنید.
فقط یک بار نیاز هستش که این تنظیمات رو انجام بدید و دخیره کنید!

اگر میخواهید واترمارک رو برای تصویر دیگری استفاده کنید باید اون رو در مکان مورد نظر آپلود کنید. شما می تونید در اینجا کیفیت واترمارک،موقعیت آن و مقیاس آن را مشخص کنید.

اضافه کردن واترمارک به تصاویر قدیمی در وردپرس

برای اضافه کردن واترمارک به عکس های قدیمی در تنضیمات Easy watermark به بخش Media رفته روی گزینه start در زیر بخش Bulk Watermark کلیک کنید.

افزودن واترمارک به تصاویر در وردپرس به صورت دستی

اگر نمی خواهید که واتر مارک به صورت اتوماتیک بر روی تمامی عکس هایی که آپلود می کنید قرار گیرد می توانید این امکان را برای خود فعال نمایید تا بتوانید واترمارک را فقط بر روی تصاویری که می خواهید قرار دهید برای این کار می بایست ابتدا وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید برای اینکار وارد بخش تنظیمات» Easy Watermark شوید، و تیک اول را بردارید، این تیک برای چسباندن اتوماتیک واتر مارک بر روی تصاویر است. اکنون وار بخش رسانه » کتابخانه شوید و نوع نمایش را به صورت لیستی تبدیل کنید، تا بتوانید تنظیمات واتر مارک را مشاهده نمایید. با استفاده از گزینه Add watermark میتوانید به صورت دستی به تصاویر مود نظر خود واتر مارک بچسبانید.

 

واترمارک در تصاویر مانند یک کپی رایت می باشد که موجب رعایت حق کپی رایت برای تصاویر شما می شود.

 

دانلود افزونه واترمارک Easy Watermark

 

منبع : آموزشگاه ایرانی تم – ایرانی تم ارائه دهنده قالب وردپرسافزونه وردپرسقالب جوملا و افزونه جوملا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن