یکی از راه هایی ارتباطی و تعامل با بازدیدکنندگان سایت تصاویر می باشد . همانطور که اطلاع دارید یک عکس می تواند تاثیر زیادی را بر روی بینندگان خود بگذارد . هرچند که یک متن بسیار زیبا و حرفه ای نوشته شده باشد باز هم تاثیر گذاری عکس بیشتر از متن خواهد بود و این نیز اثبات شده است .

ایجاد گالری عکس در وردپرس با کمک افزونه Envira Gallery Lite

ازاین رو ما نیاز به یک گالری تصاویر داریم که بتوانیم تصاویر مورد نظر خود را در آن قرار دهیم تا کاربران بتوانند با کلیک برروی هر عکسی که نظر آنها را جلب کرده است آنرا به صورت Light Box ببینند.

امروز در آموزش ایرانی تم افزونه ای را به شما معرفی می کنیم که هم ساده می باشد و هم می تواند این قابلیت را به ما بدهد که بتوانیم در کمترین زمان ممکن یک گالری تصاویر حرفه ای و واکنشگرا را بسازیم . این افزونه که Envira Gallery Lite نام دارد در دو نسخه رایگان و پولی طراحی شده است که در این آموزش نسخه رایگان را آموزش می دهیم.

ایجاد گالری عکس در وردپرس با افزونه

طراح این افزونه ادعا دارد که این افزونه یکی از بهترین و حرفه ای ترین افزونه ها برای ساخت گالری عکس می باشد و شما می توانید در کمتر از پنج دقیقه با استفاده از این افزونه یک گالری عکس زیبا را در سایت خود ایجاد کنید.

شما می توانید برای دریافت نسخه رایگان این افزونه به مخزن وردپرس مراجعه کنید و یا می توانید از انتهای این آموزش فایل افزونه را به رایگان دانلود کنید . بعد از دانلود افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و از طریق منو پیشخوان به بخش افزونه ها و افزودن رفته و فایل دانلودی خود را برروی وردپرس آپلود کنید . سپس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید.

بعد از نصب و فعال سازی افزونه گزینه با نام  Envira Gallery به منو پیشخوان وردپرس افزوده می شود که برای انجام تنظیمات افزونه برروی این گزینه کلیک کنید و وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید .

آموزش افزونه گالری ساز Envira Gallery Lite

بعد از ورود به صفجه تنظیما در منو پیشخوان وردپرس برروی گزینه Add New کلیک کنید سپس در صفحه ی جدیدی که باز می شود یک نام برای گالری خود انتخاب و درج کنید . برای ساختن یک گالری تصویر باید پنج مرحله را طی کنید که در زیر آنها را درج می کنیم.

 • Images
 • Config
 • Lightbox
 • Misc
 • قراردان کد کوتاه گالری در صفحه یا پست دلخواه

مرحله اول _ Images :

قدم اول در این مرحله این است که عکس هایی را که می خواهید در گالری عکس بگذارید را انتخاب کنید. دو راه برای انجام این کار وجود دارد. راه اول این است که عکس ها را مستقیما آپلود کنید و راه دیگر این است که از عکس هایی که در وردپرستان وجود دارد استفاده کنید.

مرحله دو _ Config :

کاری که در این مرحله باید بکنید این است که پیکر بندی گالری عکس را تنظیم کنید. برای انجام این کار باید گزینه های زیر را انجام دهید.

 • Number of Gallery Columns : با کمک این بخش می توانید ستون هایی را که در گالری وجود دارد را تنظیم کنید.
 • Gallery Theme : در این بخش می توانید قالب گالری را انتخاب کنید. (در نسخه رایگان فقط یک قالب وجود دارد)
 • Column Gutter Width : با کمک این گزینه می توانید مقدار فاصله ی بین ستون ها را تنظیم کنید.
 • Margin Below Each Image : در این قسمت می توانید مقدار فضای زیر هر آیتم (عکس) در گالری عکس را تنظیم کنید.
 • Crop Images in Gallery : در این قسمت می توانید تصمیم گیری در مورد برش تصاویر برای نمایش در گالری تصویر اصلی را انجام دهید. اگر می خواهید افزونه تصویر را برش دهد تیک این گزینه را بزنید.

مرحله سوم _ Lightbox :

این قسمت در مورد تنظیمات مربوط به  lightbox است.

 • Enable Lightbox : این گزینه به شما کمک می کند که بتوانید نمایش به صورت light Box بعد از کلیک بر روی عکس را غیر فعال کنید.
 • Gallery Lightbox Theme : این گزینه برای انتخاب قالب گالری است. (در نسخه رایگان فقط یک قالب وجود دارد)
 • Caption Position : این قسمت برای انتخاب مکان کپشن هر تصویر است.

مرحله چهارم _ Misc :

این قسمت برای انجام سایر تنظیمات یک گالری عکس است. مانند انتخاب نام (Gallery Title) و نامک (Gallery Slug) و کلاس Css دلخواه و قسمت پشتیبانی از زبان های راست به چپ (مثل فارسی) که مهم ترین قسمت تنظیمات است که اگر می خواهید پشتیبانی شود باید تیکش را بزنید.

مرحله پنجم _قراردان کد کوتاه گالری در صفحه یا پست دلخواه :

در این قسمت باید روی آیکن سمت راست بالا (آیکن دارای کادر قرمز) کلیک کنید و کد کوتاهی را که در این گالری عکس وجود دارد را کپی کنید و در پست یا صفحه ی دلخواهتان بگذارید.

یک نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه کنید این است که بعد از اینکه این افزونه را نصب کردید متوجه می شوید که به پایین قسمت ویرایش صفحات و پست های قبلی Envira Gallery Setting اضافه می شود که شما عزیزان می توانید گالری عکس خود را در این بخش به شکل مستقیم برای هر پست و صفحه ای که دوست داشتید بسازید

 

برای دانلود افزونه اینجا کلیک کنید

منبع آموزشگاه ایرانی تم  –  ارائه دهنده قالب وردپرس – قالب جوملا – افزونه وردپرس – افزونه جوملا 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن