تنظیم دیوار آتش روی وردپرس

با سلام خدمت تمامی کاربران وب سایت ایرانی تم . امروز قصد داریم با معرفی چند افزونه وردپرس به شما بگوییم که چگونه دیوار آتش برروی وردپرس خود جهت افزایش امنیت سایتون تنظیم کنید . دیوار آتش نه تنها میتواند امنیت سایت وردپرس شمارا افزایش دهد بلکه میتواند باعث افزایش شبکه ها و کامپیوتر شخصی شما نیز شود .

تنظیم دیوار آتش برروی وردپرس

سیستم مدیریت محتوای وردپرس که یکی از پر طرف دارترین سیستم ها در میان افراد علاقه مند به مدیریت وب سایت ها و طراحان وب سایت و از جمله یکی معروف ترین cms ها می باشد . امروزه بیشتر افرادی که تمایل به راه اندازی وب سایت برای خود دارند به سمت وردپرس برای راه اندازی سایت خود می روند که قالب و افزونه های زیادی برای راه اندازی با این سیستم هم اکنون در دسترس کاربران قرار داد و هم چنین طراحان و برنامه نویسان زیادی تسلط کافی را برروی این سیستم دارند . به خاطر همین محبوبیت و گستردگی سیستم مدیریت وردپرس باید توجه ویژه ای را به امنیت این سیستم داشته باشیم که یکی از بهترین موارد برای افزایش این سیستم میتوانیم نام ببریم تنظیم دیوارد آتش یا همان firewall است.

برخلاف نظراتی که دیگر افراد در مورد استفاده از دیوار آتش دارند ، استفاده از آن ساده و پیش پا افتاده نیست که موجب به وجود آمدن یک امنیت معمولی وساده برای سایت شما شود بلکه می تواند فراتر از این موارد رفته و خود را به شبکه ها ، وب سایت ها و کامپیوتر های شخصی رسانده و به محافظت از آنها بپردازد.

عملکرد این سیستم به اینگونه می باشد که یک بخش از اطلاعات در میان دیوار اعتمادی قرار گرفته و یک بخش دیگر نیز در بین دیوار غیر اعتمادی می ماند و تنها اطلاعاتی که در میان دیوار اعتمای قرار گرفته اند عبور می کنند.

تنظیم دیوار آتش بر روی وردپرس

در واقع تمام اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد :

  • فیلتر شده ها : در واقع تمام بسته های اطلاعاتی که توسط سد آتش به کار می رود فیلتر آن ها در جهت عکس قانون فیلتر انجام می شود.
  • پروکسی ها : شامل اطلاعاتی هستند که بین وب سایت شما و اینترنت به انتشار در می آیند. در واقع پروکسی ها در صورتی که فعالیت سایت شما متوقف شود باعث وارد شدن ترافیک عظیمی به سایت شما می شوند.
  • بازرسی : در اصل می توان گفت که به جای آنالیز کردن در وب سایت شما یک عناصر کلیدی وجود دارند که با تشخیص دادن و آنالیز اطلاعات در پایگاه داده ها به وارد کردن اطلاعات درست می پردازند.

 

دلایل استفاده از دیوار آتش :

زمانی که از امنیت صحبت میکنیم ما راه های متنوعی را پیش روی خود نداریم و تنها راه های محدودی در پیش روی ما قرار دارد و این راه های پیشرو نیز کامل نیستند که اصلی ترین وظیفه ما انتخاب کامل ترین این راه ها می باشد. امروزه برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس افزونه های زیادی برای افزایش امنیت آن منتشر شده اند و حتی سرویس های امنیتی نیز تشکیل یافته اند که به کمک افراد می آیند تا در افزایش امنیت به آنها کمک نمایند و تنها ما باید در انتخاب آنها دقت کافی داشته باشیم.

افزونه WordPress Simple Security Firewall

افزونه WordPress Simple Security Firewall یکی از افزونه هایی است که به تازگی برای امنیت سایت ها مورد استفاده قرار میگیرد . یکی از دلایل انتخاب این افزونه توسط کاربران این است که امنیت بالایی را برای فایل های اساسی و مهم وردپرس مانند htaccess دارد. در واقع این افزونه این تعهد را به وب سایت  شما میدهدکه از آن به طول کامل محافظت نمایید.

دانلود افزونه WordPress Simple Security Firewall

افزونه NinjaFirewall

افزونه NinjaFirewall یک نوع نرم افزار تحت وب است و نصب آن بین وب و سایت شما انجام می شود. این افزونه قابلیت اسکن کردن سایت و هم چنین رد کردن مواردی را مثل پروتکل های HTTP و HTTPSS برای ارسال به طرف پی اچ پی را عهده دار شود.

دانلود افزونه Ninja Firewall

افزونه Wordfence

افزونه Wordfence که در یک سال گذشته طراحی شد و پا به عرصه گذاشت و برای تامین امنیت وردپرس خود را به وردپرس کاران معرفی کرد . میتوان اینگونه گفت که این افزونه کاملترین و بهترین افزونه جهت افزایش امنیت سایت های وردپرسی می باشد.

دانلود افزونه Wordfevce

سوالی بود از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید

موفق باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن