رفع خطای رایج هنگام خروج از سیستم در وردپرس

با سلام و احترام خدمت کاربران محترم ایرانی تم

یکی از خطاهای رایجی که ممکن است برای کاربران پیش بیاید خطا در هنگام خروج از سیستم وردپرس میباشد. بدین صورت که وقتی از سیستم خارج میشوید هنوز در سیستم وردپرس حظور دارید. چندین بار این موضوع را بررسی میکنید ولی همچنان مشکل وجود دارد علت خطا را در اینجا بررسی میکنیم.

 

خطای رایج هنگام خروج از سیستم در وردپرس

برای رفع خطای خروج از سیستم باید در ابتدا افزونه ها را غیرفعال کرده کوکی های مرورگر و کش را پاک کنید و یا نسخه پشتیبان وردپرس را به حالت قبل برگردانید اگر مشکل همچنان وجود داشت در ادامه نحوه رفع آنرا توضیح میدهیم.

علت خطای عدم خروج از سیستم در وردپرس

قبل از یافتن نحوه رفع خطا اول باید پروسه عملکرد ورود به پنل را بررسی کنید. وردپرس با ذخیره کوکی در مرورگر باعث به راه افتادن پروسه ورود میشود زیرا آدرس ها در کوکی مرورگر ذخیره میشوند. اگر آدرس موجود در کوکی با آدرس موجود در قسمت تنظیمات وردپرس سازگار نباشد وردپرس نمیتواند ورود و خروج را تایید کند و نشانی سایت با نشانی وردپرس همگام نمیشود. مثلا اولی دارای www ولی دومی فاقد آنست. به همین دلیل خطای رایج خروج از سیستم در وردپرس مواجه میشوید.

 

رفع خطای رایج هنگام خروج از سیستم در وردپرس

 

نحوه رفع خطای رایج در هنگام خروج از سیستم وردپرس

کاملا مشخص است که با یکسان سازی آدرس ها مشکل شما برطرف میشود. یعنی باید نشانی سایت و نشانی وردپرس را به یک صورت وارد کرده و سپس تنظیمات را ذخیره نمایید.

رفع خطای رایج هنگام خروج از سیستم در وردپرس

با وارد کردن هر دو آدرس بصورت یکسان مشکل شما برطرف میشود. حال اگر به بخش تنظیمات پنل ادمین دسترسی نداشته باشیم چونه باید این مشکل را حل کنیم؟ این مورد با ویرایش فایل wp-config.php امکانپذیر است . بدین منظور از FTP یا اطلاعات مربوط به هاست وارد شوید. فایل wp-config.php را به حالت ویرایش دربیاوریدولی قبل از آن فایل را در سیستم خود ذخیره کنید تا در صورت بروز مشکل فایلی قبلی را به نسخه اصلی بازگردانی نمایید. قطعه کد  زیر را در بالای کد “That’s all, stop editing! Happy blogging” قرار بدهید :

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

در  صورتی که میخواهید از www در آدرس خود استفاده کنید کد را بصورت زیر وارد کنید:

define('WP_HOME','http://www.example.com');
define('WP_SITEURL','http://www.example.com');
علت حساسیت این بخش اینست که در ظاهر استفاده از www یا عدم استفاده از آن در آدرس وبسایت شاید در ظاهر تفاوتی نداشته باشد ولی دو دامنه متفاوت و مجزا ایجاد میکند و این امر باعث بوجود آمدن خطای رایج خروج از سیستم در وردپرس میشود. این مشکل دلیل بر عدم ورود به پیشخوان وردپرس نمیشود . اگر روش دوم را گفتیم بدلیل اینست که بعضی از پشتیبانان وبسایت ها دسترسی به مدیریت ندارند و نمیتوانند به بخش تنظیمات رفته و بدین ترتیب روش دوم را مطرح کردیم. اگر از سیستم وردپرس خارج نشوید امنیت سیستم مدیریت محتوایتان به خطر می افتد.

از توجه شما به مقاله رفع خطای رایج هنگام خروج از سیستم در وردپرس متشکریم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن