قرار دادن دکمه گوگل پلاس در وردپرس

حتما شما هم زمانی که وارد برخی از وب سایت ها می شوید در گوشه هایی از وب سایت ها دکمه G+1 را مشاهده می کنید . آیا می دانید که این دکمه چیست و چه کاربردی دارد ؟ موتورجستجوگر گوگل همواره در تلاش است تا خدمات متنوعی را به کاربران خود ارائه دهد یکی از این خدمات که در جهت بهبود وضعیت وب سایت ها می باشد دادن امتیاز مثبت به مطالب وب سایت ها می باشد که همان دکمه G+1 می باشد.

در این آموزش برای شما افزونه ای را معرفی میکنیم که با استفاده از آن بتوانید دکمه امتیاز دهی به مطالب G+1 را به وب سایت وردپرسی خود اضافه نمایید.

آموزش قرار دادن دکمه G+1 در وردپرس

زمانی که کاربران مراجعه کننده به وب سایت شما مطالب سایت شما را مطالعه می کنند در صورتی که این مطالب مورد پسند آنها بوده و موجب حل مشکل آن ها شده باشد می توانند با کلیک نمودن برروی دکمه G+1 در صفحه مربوط به مطالب ، یک امتیاز مثبت در نزد گوگل به شما بدهند. دادن این امتیاز باعث محبوبیت وب سایت شما در نزد موتورجستجوگر گوگل خواهد شد و همچنین شما نیز می توانید میزان رضایت مندی کاربران از مطالب سایت خود را بدانید.

در وب سایت هایی که با سیستم مدیریت محتوای وردپرس راه اندازی شده اند راه ها و پلاگین های فراوانی برای قرار دادن این دکمه برروی وب سایت وجود دارد که ما در این آموزش تنها یکی از این پلاگین ها را به شما معرفی می کنیم.

 

قرار دادن دکمه G+1 با استفاده از افزونه Google +1 by BestWebSoft

ابتدا فایل افزونه را شما میتوانید از مخزن وردپرس به رایگان دانلود نمایید که در ادامه همین مطلب لینک دانلود افزونه قرار داده می شود را دانلود فرمایید. پس از دانلود Google +1 by BestWebSoft از مخزن وردپرس به قسمت افزونه ها در پیشخوان ودرپرس رفته و فایل  دانلود شده را برروی سایت خود آپلود و نصب نمایید و در آخر این پلاگین را فعال کنید.

برای دانلود افزونه کلیک کنید

پس از فعال سازی افزونه گزینه BWS plugins به پیشخوان وردپرس شما اضافه میگردد برروی این گزینه کلیک نمایید . بعد از کلیک صفحه ای برای شما باز خواهد شد که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد ، برای آنکه بتوانید افزونه را تنظیم کنید برروی گزینه Setting در سمت چپ صفحه کلیک نمایید.

در صفحه تنظیمات افزونه چهار تب وجود دارد که به شرح زیر می باشند.

  • Settings
  • Extra settings
  • FAQ
  • Go Pro

در این صفحه مهم ترین تب یعنی Setting می باشد و سه تب دیگیری مربوط به موارد دیگر می باشد که ما با آن ها در این آموزش کاری نداریم و فقط بخش Setting را توضیح می دهیم.

تنظیمات تب Settings :

در ابتدای این بخش توضیح مختصری توسط طراح پلاگین درج گردیده است که به شما می گوید که اگر می خواهید دکمه G+1 در وب سایت شما نمایش داده شود می توانید از کد کوتاه زیر استفاده نمایید. پس می توانید کد مورد نظر را در هر کجا از وب سایتتون که میخواهید دکمه G+1 نمایش داده شود قرار دهید .

Enable Google+1 Button : از این گزینه شما میتوانید برای فعال و غیر فعال شدن دکمه استفاده نمایید.

Size : از طریف این بخش شما می توانید اندازه دکمه را مشخص کنید.

Annotation : این بخش برای تعیین شمارنده ای که تعداد ۱+ را نمایش می دهد استفاده کنید.

Language : در اینجا شما می توانید زبان افزونه را مشخص کنید که معمولا باید برروی زبان انگلیسی قرار دهید.

Button position :  با استفاده از این بخش می توانید موقعیت دکمه را در وب سایت وردپرسی خود مشخص نمایید.

show button :  و در آخر شما می توانید با استفاده از این بخش مشخص نمایید که دکمه G+1 در صفحه اصلی ، در برگه ها و یا در نوشته های سایت شما نمایش داده شود.

 

حال با فشردن دکمه ذخیره تنظیمات را ذخیره نمایید.

 

خب دوستان عزیز در این آموزش تنها به بخش تنظیمات این افزونه پرداختیم و به تب های دیگری که در این صفحه می باشند که مربوط به تنظیمات این افزونه نمی باشند دست نزدیم .

همچنین در صورتی که می خواهید این دکمه در قسمت های دیگر سایت شما بغیر از برگه ها و مطالب نمایش داده شود می توانید از کد زیر استفاده کنید.

[bws_googleplusone]

 

موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن