انتقال صفحات 404 در وردپرس

صفحه ۴۰۴ به صفحاتی گفته می شود که کاربردرزمان وارد کردن آدرس صفحه به صورت اشتباه ، وارد آن می شود و با عدد ۴۰۴ روبرو می شود که مبنی بر اشتباه بودن آدرس صفحه می باشد و همچنین صفحات ۴۰۴ در پی حذف کردن صفحاتی که قبلا برروی سایت شما وجود داشته و الان پاک شده اند به وجود می آیند .

انتقال صفحات ۴۰۴ در وردپرس

جالب است بدانید که یکی از فاکتورهای سئو همین صفحات ۴۰۴ می باشد و در صورتی که تعداد این صفحات در هر سایتی بیش از حد باشد برروی سئو سایت تاثیر منفی خواهد گذاشت.

یکی از راه های مناسب برای رهایی از ضررها و زیان های صفحه ۴۰۴ برروی سئو سایت انتقال این صفحات به دیگر صفحات وب سایت می باشد . یکی از بهترین صفحات برای ریدایرکت صفحه اصلی سایت شما می باشد . البته این را نیز باید در نظر بگیرید که اگر شما آدرس یک مطلب و یا محصولی را در سایت خود تغییر داده اید ، بهتر است که این آدرس را به آدرس جدید خود منتقل کنید نه به صفحه ای دیگر.

آموزش انتقال صفحه ۴۰۴ در وردپرس

امروز در این آموزش دو راه را برای شما آموزش میدهیم که یکی با استفاده از افزونه All 404 Redirect to Homepage و دیگری با استفاده از فایل ۴۰۴ موجود در سایت شما می باشد. با ما همراه باشید.

 

۱- انتقال صفحه ۴۰۴ وردپرس با افزونه

یکی از بهترین افزونه ها برای انتقال صفحه ۴۰۴ افزونه  All 404 Redirect to Homepage  می باشد. ابتدا به مخزن وردپرس رفته و یا از طریق لینک زیر می توانید این افزونه را دانلود کنید . ابتدا افزونه را دانلود کنید ، سپس به پیشخوان وردپرس خود رفته و وارد بخش افزونه ها و افزودن شوید و فایل دانلودی را آپلود کنید.

در نهایت بعد از اتمام آپلود افزونه را نصب و فعال سازی کنید . بعد از فعال شدن افزونه به قسمت تنظیمات در منو پیشخوان وردپرس شما یک گزینه با نام All 404 Redirect to Homepage  افزوده خواهد شد که مربوط به تنظیمات افزونه می باشد . برای تنظیم افزونه وارد این صفحه شوید.

انتقال صفحه ۴۰۴ با افزونه All 404 Redirect to Homepage 

بعد از ورود به صفحه تنظیمات افزونه شما در این صفحه دو بخش را مشاهده خواهید کرد .

۴۰۴ Redirection Status: که دو گزینه enable , disable دارد اگر گزینه enable را انتخاب کنید افزونه کار میکند و کاربر را به صفحه اصلی انتقال میدهد اگر disable انتخاب شود کاربر به صفحه جدید انتقال داده نمیشود.

Redirect all 404 pages to: در این بخش میتوانید صفحه ای را که کاربر بعداز وارد شدن به ۴۰۴ قرار است منتقل شود را مشخص کنید که علاوه بر صفحه اصلی به صفحات دیگری نیز کاربر را میتوان انتقال داد.

مزایای افزونه All 404 Redirect to Homepage  برای انتقال صفحه ۴۰۴

  1. کم حجم بودن افزونه
  2. عدم کم کردن سرعت سایت
  3. آسانی کار با افزونه
  4.  عدم نیاز به کدنویسی های پیچیده و سخت

۲- انتقال صفحه ۴۰۴ با استفاده از کد

در این بخش به شما تکه کدی را معرفی میکنیم که شما می توانید با قرار دادن آن در صفحه مربوط به ۴۰۴ می توانید با ریدایرکت ۳۰۱ این صفحات را به صفحه اصلی سایت خود منتقل کنید .

برای ریدایرکت صفحه ۴۰۴ تنها کافی است که کد زیر را در فایل ۴۰۴ قالب خود قرار دهید . اگر قالب شما داری فایل ۴۰۴ نمی باشد در هاست خود یک فایل با نام ۴۰۴٫php باز کنید و کد زیر را درون آن قرار دهید.

<?php
header("HTTP/۱.۱ ۳۰۱ Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>
بعد از قرار دادن کد فایل خود را ذخیره کنید.
با استفاده از این کد دیگر نگران خطای ۴۰۴ در سایت خود نباشید . چرا که تمامی صفحه های ۴۰۴ با استفاده از ریدایرکت ۳۰۱ به صفحه اصلی منتقل خواهد نشد.

منبع آموزشگاه ایرانی تم  –  ارائه دهنده قالب وردپرس – قالب جوملا – افزونه وردپرس – افزونه جوملا 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن