خروج خودکار کاربران در وردپرس با افزونه

خروج خودکار کاربران وردپرس یکی دیگر از مواری است که برای افزایش امنیت در وردپرس می توان انجام داد.

امروز در آموزشگاه ایرانی تم افزونه ای را معرفی می کنیم که با نصب آن امکان خروج اتوماتیک کاربران در وردپرس را فراهم کنید.

خروج خودکار کاربران وردپرس با افزانه

شاید شماهم جزو آن دسته از افرادی باشید که علاقه ای برای به خاطر سپردن پسورد های خود و همچنین وارد کردن آن در هربار ورود به سایت ندارید و همیشه در حالت لاگین در سایت باقی می مانید. انجام این کار از نظر امنیتی به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا در صورتی که شخص دومی به سیستم و یا گوشی شما دسترسی داشته باشد به آسانی می تواند به داشبورد های شما در سایت های مختلف وارد شده و اقدام به دستکاری و سوء استفاده نماید.

افزونه ای برای خروج خودکار کاربران وردپرس

سایت های وردپرسی نیز از این مورد جدا نیستند و امکان لاگین ماند به مدت زیاد در این نوع سایت ها نیز وجود دارد. در مثال واضح می توان گفت : در نظر بگیرید که شما یک وب سایت دارید که چندین نویسنده در حال کار برروی وب سایت شما می باشند . حال درصورتی که نویسندگان شما به صورت دائمی و مدت زمان طولانی در حالت لاگین باقی بمانند ممکن است شخصی به سیستم یکی از نویسنده های شما دسترسی پیدا کند . خب در این صورت چه اتفاقاتی می تواند رخ دهد ؟ در حالت خوش بینانه شخص مطلبی نا مناسب را برروی سایت شما منتشر خواهد کرد که به اعتبار سایت شما صدمه وارد خواهد شد.

خروج خودکار کاربران وردپرس

در این آموزش به شما افزونه idle user logout را معرفی میکنیم که با نصب و فعال سازی این افزونه می توانید امکان خروج خودکار کاربران از وردپرس را فراهم کنید.

ابتدا فایل افزونه را از مخزن وردپرس و یا از انتهای این آموزش دانلود کنید . سپس به پیشخوان مدیریت سایت خود رفته و از طریق منو به بخش افزونه ها و افزودن رفته و فایل دانلود شده را برروی سایت خود آپلود کنید . بعد از اتمام آپلود اقدام به نصب و فعال سازی افزونه کنید.

آموزش افزونه idle user logout 

بعد از نصب و فعال سازی افزونه به منو پیشخوان وردپرس شما گزینه با نام idle user logout  افزوده می شود که با کلیک برروی این گزینه وارد بخش تنظیمات افزونه خواهید شد.

در صفحه تنظیمات افزونه تب auto logout duration به شما در تعین مدت زمانی که بر حسب ثانیه طول می کشد تا کاربر پنجره مرورگر را ببندد کمک می کند تا پس از آن اکانت کاربر به صورت خود کار از سایت خارج شود.

پس از آن در صورتی که کاربر آدرس پیشخوان را در مرورگر خود وارد کند با صفحه ای رو برو خواهد شد که در ادامه آنرا نیز برسی می کنیم.

درصورتی که تمایل دارید تا کاربران دارای سطح دسترسی مدیریت کل از سایت خارج نشوند برروی گزینه disable in wp admin کلیک نمایید تا پس از آن کاربران دارای سطح مدیریت کل به صورت اتوماتیک از سایت خارج نشوند.

آموزش کار با افزونه idle user logout 

پس از انجام تنظیمات کلی برروی افزونه برای مشخص کردن مدت زمان خروج و صفحه مورد نظر برای انواع نقش های کاربری برروی تب idle behavior  کلیک کنید.

این تب به شما در تنظیم ورود و خروج برای انواع نقش های کاربری مانند نویسنده ، ویرایشگر و … کمک می کند که می توانید مانند گزینه های زیر عمل کنید.

  • خارج شدن کاربر و ریدایرکت آن به صفحه ی ورود با امکان تنظیم کردن زمان.
  • خارج شدن کاربر با امکان تنظیم زمان.
  • خارج شدن کاربر و ریدایرکت آن به صفحه ی مورد نظر با امکان تنظیم زمان.
  • خارج نشدن کاربر و نمایش دادن صفحه خروج به شکل پاپ آپ.
  • خارج نشدن کاربر و ریدایرکت آن به صفحه ی دلخواه.

 

خب دوستان عزیز بعد از اعمال تغییرات مورد نظر برروی افزونه تغییرات را ذخیره کنید تا گامی دیگر در افزایش امنیت سایت خود برداشته باشد.

برای دانلود افزونه کلیک کنید 

منبع آموزشگاه ایرانی تم  –  ارائه دهنده قالب وردپرس – قالب جوملا – افزونه وردپرس – افزونه جوملا 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن