نمایش نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس

در این آموزش قصد داریم نحوه افزودن نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس را برای شما ارائه دهیم .

این نمودار یکی از مواری می باشد که ممکن است موجب بازگشت مشتریان به سایت شما جهت آگاهی از میزان تغییرات قیمت ها در یک بازه زمانی معین شود . از این نوع نمودار ها بیشتر در سایت های فروشگاهی مانند دیجی کالا و آمازون می توانید مشاهده نمایید.

افزودن نمودار تغییر قیمت محصولات در ووکامرس

ما برای ساخت این نمودار در فروشگاه ووکامرسی از افزونه Plot prices استفاده می کنیمکه می توانید این افزونه وردپرس را از مخزن وردپرس و همچنین از انتهای همین آموزش به صورت رایگان دانلود نمایید .

نمودار تغییرات قیمت محصولات در ووکامرس

نحوه قرار دادن نمودار تغییرات قیمت در ووکامرس

حال برای اینکه بتوانید این نمودار را به سایت وردپرسی خود اضافه نمایید ابتدا باید افزونه Plot prices را دانلود و برروی سایت خود نصب کنید.

به مخزن وردپرس رفته و با جستجوی نام افزونه می توانید آن را دانلود کنید و یا از انتهای این آموزش به صورت رایگان دانلود نمایید . 

 پس از دانلود افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و از قسمت منو به بخش افزونه ها >> افزودن رفته و فایل دانلود شده را برروی سایت خود آپلود نمایید و منتظر باشید تا آپلود فایل به اتمام برسد . سپس افزونه را نصب و فعال سازی نمایید.

حال برای نمایش نمودار دو راه پیش رو دارید :

۱- در صورتی که می خواهید نمودار مورد نظر تنها در صفحه تعداد محدودی از محصولات نمایش داده شود می توانید با استفاده از شرت کد  [chartpricee] این کار را انجام دهید . کافی است که این شرت کد را در بخش توضیحات محصول قرار دهید تا نمودار نمایش داده شود .

۲- درصورتی که می خواهید نمودار مورد نظر در صفحات تمامی محصولات نمایش داده شود تنها کافی است که مواردی که در ادامه ذکر میگردد را اجرا کنید تا نمودار در تمامی صفحات محصولات شما نمایش داده شود.

وارد هاست سایتتان شوید و در میان فایل های قالبتون و یا در میان فایل های مربوط به پلاگین ووکامرس به دنبال فایلی به نام single-product-page.php بگردید و پس از پیدا نمودن ، آن را با استفاده از ویرایش گر هاستتون ویرایش کنید و کدی که در پایین قرار داده شده است را در هر قسمتی که میخواهید نمودار نمایش داده شود  قرار دهید .

 
 
۱
<?php code do_shortcode( ‘[chartprice]’ ); ?>

حال پس از قرار دادن کد بالا ، کدی را که در پایین مشاهده می نمایید را در فایل function.php قرار دهید تا تاریخ نیز در نمودار نمایش داده شود.

 
 
۱
۲
۳
۴
۵
۶
add_filter(‘chart_price_apply_filter_format_date’, ‘format_date’);
function format_date($date)
{
$date=date(‘Y/m/d’);//defult Y-m-d
return $date;
}

خب دوستان عزیز به همین آسانی کار به اتمام رسید و شما توانستید نمودار نمایش تغییرات قیمت محصولات ووکارس را وردپرس نمایش دهید .

همچنین از طریق دکمه پایین افزونه Plot prices را به صورت رایگان از مخزن وردپرس دانلود نمایید

برای انلود افزونه کلیک کنید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن