روش های جلوگیری از اسپم در وردپرس

با سلام و احترام خدمت کاربران محترم ایرانی تم

اسپم برای اشخاص دارای وبسایت آزاردهنده میباشد. اسپم ها از جاهای مختلف درون سایت ها وارد میشوند و بیشترین راه نفوذ از سمت دیدگاه ها میباشد. در وردپرس موضوع به همین صورت بوده و در مقابله با آن راه های مختلفی را در نظر گرفته ایم.

دیدگاه ها در ورود اسپم به وردپرس 

دیدگاه ها بهترین مکان برای حمله اسپم ها می باشد. آنها به قدری قدرتمند وارد میشوند که گاهی حتی با اضافه کردن افزونه های امنیتی نمیتوان جلوی آنها را گرفت.ولی با تدابیر خوب میتوان دیدگاه های دارای اسپم در وردپرس را از بین برد.

۱- افزونه های امنیتی و کپچا

افزونه Akismet به عنوان اولین افزونه قابل نصب روی وردپرس استفاده میشود. این افزونه محدودیت هایی برایتان ایجاد میکند ولی جای نگرانی نیست. میتوانید از افزونه هایی مانند Google Captcha و SI CAPTCHA Anti-Spam استفاده کنید.با استفاده از این افزونه ها تا حدی از ورود اسپم به دیدگاه ها جلوگیری میشود ولی اگر این راه چاره ساز نشد به گزینه بعدی مراجعه کنید .

روش های جلوگیری از اسپم در وردپرس

۲- کوکی‌ها برای دیدگاه‌ها

Cookies for comments افزونه فوق العاده ای است که مانع از ورود اسپم به سایت شما میشود و از دیدگاه های اسپم در وردپرس جلوگیری میکند. جالب اینجاست که خیلی از افراد از آن استفاده بهینه نمیکنند. این افزونه شیوه نامه یا تصاویری را به وبسایت شما اضافه میکند که زمان بارگذاری وبسایت در مرورگر شما فعال شده و حالت دفاعی در دیدگاه های اسپم و سایر قسمت ها ایجاد میکند.

۳- لینک های Nofollow در دیدگاه ها

کاربران وبسایت از لینک هایی در بخش دیدگاه های سایت شما استفاده میکنندکه ممکن است این لینک ها مخرب باشند. به همین دلیل یا باید تمامی لینک ها را حذف کرده یا از امکان Nofollow استفاده کنید. با استفاده از افزونه Ultimate nofollow میتوانید تمامی لینک های موجود در دیدگاه ها را بصورت nofollow درآورید و با این کار مانع از بوجود آمدن دیدگاه اسپم در وردپرس میشوید.

روش های جلوگیری از اسپم در وردپرس

نتیجه گیری 

اسپم ها را باید جدی گرفت و به راحتی نباید از کنار آنها رد شد زیرا همین اسپم ها به تدریج باعث از بین رفتن سایت شما در بخش های مختلف میشود.

از توجه شما به مقاله روش های جلوگیری از اسپم در وردپرس کمال تشکر را داریم

نظرات انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن