حذف فیلد آدرس سایت از نظرات وردپرس

گاهی اوقات شاهده مدیران هستیم که تمایل دارند تا فیلد آدرس وب سایت که در قسمت ثبت نظرات کاربران در وردپرس هست را غیر فعال نمایند تا کاربرانی که تمایل به ثبت نظر در مورد مطالب ، محصولات دارند دیگر آدرس وب سایت های خود را نتوانند ثبت نمایند.

امروز برای شما کدی را آماده کرده ایم که بتوانید با وارد نمودن آن در فایل function.php فیلد ثبت آدرس در قسمت نظرات را بردارید.

کد حذف فیلد آدرس سایت از نظرات وردپرس

حال تمایل دارید که بندانید انجام این کار یعنی حذف فیلد آدرس سایت از نظرات وردپرس چه کاربرد و سودی برای مدیران سایت ها دارد ؟ اگر شما هم داری وب سایت وردپرسی باشید حتما شاهد افرادی هستید که در وب سایت شما علاوه بر نوشتن متن یک آدرس در فیلد آدرس سایت وارد میکنند تا از این طریق برای سایت های خود بک لینک تهیه نمایند و باعث افزایش رتبه سایت های خود شوند . در واقع شما با استفاده از این کدی که در ادامه همین مطلب قرار می دهیم جلو سوء استفاده این گونه افراد را خواهید گرفت.

آموزش حذف فیلد آدرس سایت از نظرات

شما برای انجام این کار سه راه حل پیش روی خود دارید که ما برای شما راه حل سوم را پیشنهاد میکنیم.

۱- پیشنهاد میکنیم که بخش نظرات رو در وب سایت خود به صورت کامل غیر فعال کنید تا در وب سایت شما چیزی به نام دیدگاه و ثبت نظر نباشد که اصولا این کار ناخوشایند خواهد بود هم از نظر بازدیدکنندگاه و هم از نظر خود شما . چرا که قسمت دیدگاه ها در وردپرس در واقع یک بخش برای تبادل نظر کاربران با یک دیگر و همچنین با مدیر و یک مسیر ارتباطی و پرسش و پاسخ کاربران از مدیر وب سایت می باشد . پس این راه ناخوشایند را برای شما پیشنهاد نمی کنیم.

۲-میتوانید بخش آدرس نظرات در وردپرس را حذف نمایید که هم بتوانند نظر دهند و هم تبادل نظر دروبسایت داشته باشیم.که این راه حل نیز یک مشکل اساسی دارد و آن مشکل این می باشد که خیلی ها دوست دارند آدرس وبسایت یا وبلاگ نظر دهنده را به دلایل مختلف داشته باشند.

۳-کدی که در زیر قرار دارد را کپی نمایید و مطابق توضیحات در قسمت مورد نظر قرار دهید . وظیفه این کد چیست؟ این کد باعث خواهد شد که آدرس وب سایت شخص نظر دهنده در وب سایت شما نمایش داده نشود که موجب جلوگیری از بک لینک گرفتن از سایت شما خواهد شد . خب کد زیر را کپی کنید و در ابتدا و یا انتهای فایل function.php قرار دهید .

function bitfa_remove_post_author_weburl($return) {
global $comment, $post;
if( !is_admin() ):
$author = get_comment_author( get_comment_ID() );
$return = $author;
return $return;
endif;
}
add_filter( ‘get_comment_author_link’, ‘bitfa_remove_post_author_weburl’);

توجه : ابتدا قبل از انجام هر کاری از وب سایت خود بک آپ گیری نمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن