برداشتن محدودیت زمانی در وردپرس

آموزش برداشتن محدودیت زمانی در وردپرس

برداشتن محدودیت زمانی در وردپرس

در روزهای گذشته درباره برخی از خطاهای وردپرس مطالبی را منتشر و آموزش هایی هم مبنی بر رفع این خطاها در ایرانی تم قرار دادیم . اکنون میخواهیم آموزش برداشتن محدودیت زمانی  (Maximum Execution Time Exceeded) که اکثریت وردپرس کاران در زمان وقوع اختلالات اینترنتی با آن مواجه می شوند را قرار دهیم.

این مشکل در مواقعی که تغییراتی مانند بارگیری و نصب افزونه که از خود وردپرس صورت میگیرد رخ می دهد . درواقع در زمان نصب دریچه ای از سایت باز شده و راهی از مخزن وردپرس به آن وارد شده است که میتواند موجبات نفوذ را فراهم کند. حال برای این که وردپرس بتواند استحکام خود را دربرابر نفوذ ها حفظ نماید یک محدودیت زمانی برای این موارد در نظر گرفته است که درصوت طولانی شدن زمان بارگیری و نصب و باز ماند این دریچه این محدودیت زمانی به پایان رسیده و دریچه بسته می شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری گردد .

 

شما برای برداشتن این محدودیت زمانی در وردپرس دو راه کار پیش روی خود دارید که در زیر هرکدام را برای شما بیان میکنیم.

۱ – افزونه :

اگر تمایلی ندارید که این کار را خودتون به صورت دستی انجام دهید و میخواهید کار را به یک افزونه ساده بسپارید ما به شما افزونه WP Maximum Execution Time Exceeded پیشنهاد میکنیم . این افزونه فقط یک فایل php درون خود دارد که این فایل فقط یک دستور برای اجرا و افزایش زمان به ۳۰۰ ثانیه را داردو پس از نصب و راه اندازی این افزونه زمان شما به ۳۰۰ ثانیه افزایش پیدا خواهد کرد .

 

۲ – ایجاد تغییر در فایل .htaccess

برای انجام این تغییر ابتدا شما باید وارد کنترل پنل هاست خود و محل نصب وردپرس بروید و در پوشه مدیریت یا wp-admin و یا شاید هم در پوشه محتوا یا wp-content به دنبال فایلی به نام htaccess. بگردید . پس از پیدا کردن این فایل ، آن را باز کنید و کدی که در زیر قرار داده شده است را در داخل این فایل قرار داده و تغییرات انجام داده شده را ذخیره نمایید.

 

۱
php_value max_execution_time 300 OR 600

شما میتوانید توسط این کد مدت زمان مورد نیاز خود را تایین کنید .

 

 

موفق باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن