قرار دادن سوال امنیتی در صفحه ورود به مدیریت وردپرس

یکی از موارد مهم برای مدیران وب سایت های وردپرسی برقراری و افزایش امنیت در سایت های خود می باشد . امنیت در هر سایتی اهمیت بسیار بالایی دارد و همه مدیران وب سایت ها در چالش هستند که به نحوی دست هکرها و افراد سود جورا از مدیریت و قسمت های مهم سایت خود کوتاه کنند.

سوال امنیتی در صفحه ورود به مدیریت

امروز قصد داریم در آموزشگاه ایرانی تم روشی را برای شما عزیزان توضیح دهیم که با استفاه از آن بتوانید برای صفحه ی ورود به مدیریت وردپرس سوال امنیتی قرار دهید .

آموزش قرار دادن سوال امنیتی در صفحه ورود به مدیریت وردپرس

تمامی مدیران وب سایت ها در هر موقعی نگران دسترسی هکرها و افراد سود جو به پنل مدیریتی سایت آن ها هستند و همیشه به فکر راه چاره ای برای مقابله با این اتفاق هستند. قطعا شما هم تا کنون راه و روش های زیادی را برای جلوگیری از دسترسی هکرها به پنل مدیریت انجام داده اید.

قرار دادن سوال امنیتی در صفحه ورود به مدیریت وردپرس

افزونه ای که امروز برای شما در این آموزش معرفی می کنیم با نصب و فعال سازی آن برروی سایت خود می توانید یک سوال امنیتی به بخش ورود به مدیریت ورودپرس اضافه کنید تا میزان نگرانی شما از این بخش کمتر شود.  در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه کار و استفاده از این افزونه را توضیح دهیم.

افزودن سوال امنیتی به صفحه ورود به مدیریت وردپرس

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آید که گذاشتن سوال امنیتی در صفحه ورود به مدیریت وردپرس چه فایده ای دارد ؟ خب دوستان عزیز این روش یکی از روش های مناسب برای جلوگیری از ورود هکرها و در عین حال یکی با امنیت ترین روش ها برای افزایش امنیت می باشد . در این روش شما می توانید سوال امنیتی مربوط به خود را تعیین کنید و یک پاسخ نیز برای سوال خود در نظر بگیرید و به خاطر بسپارید . و در نهایت در زمانی که قصد ورود به پنل مدیریت را داشت باشید سوال امنیتی برای شما نمایش داده خواهد شد و شما باید جواب مربوط به سوال را وارد نمایید تا توانایی ورود به مدیریت وردپرس را داشت  باشد .

سوال امنیتی صفحه ورود به مدیریت وردپرس

مسلما پیدا کردن پاسخ این سوالات برای هکر های دشوارترین کار می باشد چرا که این سوالات شخصی می باشند و همچنین پاسخ شخصی دارند و پیدا کردن چنین پاسخی تقریبا غیر ممکن است که هکرانی که با لیست های بلند ای از پسورد ها و نام های کاربری قصد ورود به مدیریت دارند را با شکست مواجه می کند.

برای برخورداری وب سایت شما از این سوالات امنیتی تنها کافی می باشد از افزونه WP Security Question استفاده نمایید. این افزونه را می توانید به رایگان از مخزن وردپرس و یا از طریق لینک زیر دانلود کرده و برروی وب سایت خود نصب کنید.

برای دانلود افزونه کلیک کنید

آموزش افزودن سوال امنیتی به صفحه ورود مدیریت وردپرس

خب دوستان عزیز بعد از دانلود افزونه از مخزن وردپرس و یا از لینک بالا وارد پیشخوان مدیریت وردپرس خود شوید و به بخش افزونه ها و افزودن بروید. از طریق این بخش فایل دانلودی خود را برروی سایت آپلود کنید و بعد از اتمام آپلود آن را نصب و فعال سازی کنید.

با فعال سازی افزونه به بخش تنظیمات وردپرس گزینه Security Questions افزوده می شود . به بخش تنظیمات رفته و بروی این گزینه کلیک کنید تا صفحه مربوط به افزونه باز شود. بعد از ورود به این صفحه با تعدادی سوال که از پیش تعیین شده اند روبرو می شوید .

شما می توانید سوالات این صفحه را ویرایش کنید و یا تغییر دهید و همچنین می توانید به انتهای این صفحه رفته و با کلیک برروی Add …more سوال جدید و مورد نظر خود را به این صفحه اضافه کنید.

افزودن سوال امنیتی به صفحه مدیریت وردپرس

حال پس از تعیین کردن سوال خود می توانید مشخص کنید که این سوال در کدام یک از صفحات وردپرس نمایش داده شود . به پایین صفحه رفته و مشخص کنید که در صفحه ورود ، در صفحه ثبت نام و یا در صفحه بازیابی رمز عبور سوال امنیتی مورد نظر نمایش داده شود .

اگر می خواهید در صفحه ورود نمایش دهد باید گزینه Login Screen و اگر می خواهید در صفحه ثبت نام نمایش داده شود گزینه Register Scree را فعال کنید . در نهایت تنها گزینه ای که باقی مانده است گزینه Forgot Password Screen  می باشد که با فعال سازی آن سوال امنیتی در صفحه بازیابی رمز عبور نمایش داده خواهد شد .

در انتها بعد از تمام شدن تنظیمات برروی گزینه  Save Setting کلیک نمایید تا تغییرات انجام شده ذخیره شوند.

سوال امنیتی در صفحه ورود به مدیریت وردپرس

پس از دخیره سازی تنظیمات کاربران زمانی که قصد ورود به مدیریت و … را داشته باشند با لیستی از سوالات مختلف روبه رو خواهند شد که باید به سوالی که تعیین کرده بودند پاسخ دهند و در صورتی که پاسخ آنها صحیح باشد می توانند وارد شوند .

کاربرانی که در وب سایت شما ثبت نام کرده اند می توانند با رفتن به صفحه شناسه من ، برای خود سوال امنیتی تعیین کنند و کاربرانی هم که سوال امنیتی برای خود مشخص نکرده باشند تنها با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود  می توانند وارد حساب کاربری خود شوند.

    4 دیدگاه

  1. سلام.ممنون بابت مطالب و وبسایت زیبایی که دارید

  2. مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن