تغییر پیشوند دیتابیس وردپرس

پایگاه داده وردپرس یکی از منابع اطلاعاتی مهم وب سایت شما می باشد که باید در نگهداری آن ها دقت لازم را داشته و تمام سعی خود را برای افزایش امنیت آن انجام دهید زیرا اسپمر ها با استفاده از اسکریپت هایی کد های مخرب را به سایت شما منتقل می کنند . گاهی اوقات در هنگام نصب وردپرس ممکن است که فراموش نمایید تا پیشوند پیش فرض وردپرس که _wp می باشد را تغییر دهید که موجب درسترسی آسان هکر ها به پایگاه داده وب سایت شما می شود و اطلاعات شما مورد حمله قرار می گیرد.

بر این اساس شما عزیزان باید در هنگام نصب وردپرس به این مورد توجه کافی داشته و پیشوند جداول پایگاه داده خود را تغییر دهید تا امنیت پایگاه داده وب سایت شما افزایش یابد اما توجه کنید که آنگونه هم که ما بیان میکنیم این کار آسان نیس و این عمل فقط و فقط یک بار در زمان نصب وردپرس انجام پذیر است .

آموزش تغییر پیشوند پایگاه داده وردپرس

اگر در زمان نصب وردپرس شما این کار را انجام داده اید و پیشوند پایگاه داده سایت خود را تغییر داده اید به شما تبریک می گوییم چرا که یک قدم جلوتر از کسانی هستید که اقدامی در جهت افزایش امنیت پایگاه داده وردپرس خود نکرده اند ، اما اگر در زمان نصب سیستم مدیریت محتوای ودرپرس فراموش کرده اید که پیشوند پایگاه داده آنرا تغییر دهید نگران نباشد و تا آخر این آموزش همراه با ما باشید .

در ابتدا به شما توصیه می کنیم که از پایگاه داده سایت خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید . بعد از پشتیبان گیری از پایگاه داده وردپرس نوبت به نصب و استفاده از افزونه ای میرسد که از طریق دکمه زیر می توانید آن را دانلود نمایید.

برای دانلود افزونه کلیک کنید 

حال که این افزونه رایگان را از مخزن وردپرس دانلود نمودین نوبت به نصب و فعال سازی این افزونه میرسد که می توانید در پنل پیشخوان وردپرس و از قسمت افزونه ها این فایل افزونه را برروی سایت خود آپلود کرده و نصب و فعال سازی نمایید.

بعد از نصب و فعال سازی این افزونه شما به بخش تنظیمات این افزونه دسترسی خواهید داشت که باید به قسمت تنظیمات در منو پیشخوان وردپرس رفته و وارد صفحه تنظیمات Change DB Prefix شوید.

در صفحه ی تنظیمات این افزونه شما پیشوند های فعالی جداول دیتابیس سایت خود را مشاهده می کنید و باید در قسمت های زیرین آن ها پیشوند های جدید که منظر شما می باشد را وارد کنید ( در انتخاب پیشوند جداول پایگاه داده دقت نمایید که بیشتر از ۲۰ کاراکتر نباشد) . هچنین باید دقت نمایید که پایگاه داده شما حق Alter را داشته باشد و برای انجام این کار شما می توانید به CPanel مراجعه نمایید و بر روی کاربر دیتابیس در بخش دیتابیس کلیک نمایید و بررسی کنید .

حال باید بعد از وارد کردن پیشوند های مدنظر خود برروی گزینه ave Changes کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شوند . با کلیک برروی این گزینه شما به صفحه نصب وردپرس هدایت می شوید که در این صفحه شما باید نام کاربری ، عنوان سایت ، و رمز عبور خود را وارد نمایید و نصب کنید . 

اگر پس از انجام این کار به مشکل برخورد نمودین و صفحه سایت شما به صورت سفید نمایش داده شد نگران نباشد و به فایل wp-config.php مراجعه نماید و کد زیر را برسی کنید : 

;'_table_prefix  = 'wp$

توجه کنید که در این خط باید پیشوند قبلی به پیشوند جدیدی که شما وارد کرده اید تغییر کند .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اطلاعیه مهم در رابطه با انتقال وب سایت و تغییر شرایط بروزرسانی محصولات و پشتیبانی رد کردن