به ایرانی تم خوش آمدید

ایرانی تم یکی از سایت های ارائه دهنده قالب وردپرس ، قالب جوملا ، افزونه وردپرس ، افزونه جوملا و قالب Html در ایران می باشد . ایرانی تم یکی دیگر از واحد های زیر مجموعه شرکت طراحان عصر تجارت ایرانیان ( ایرانی طرح ) می باشد که در پاییز سال 1395 تاسیس شد . باتوجه به رشد چشم گیر ایرانی تم در یک سال گذشته هم اکنون این مرکز ارائه محصولات وردپرس و جوملا در حال بروزرسانی گسترده ای برای دومین سال فعالیت خود می باشد که به زودی شاهد بروزرسانی های بزرگی در ایرانی تم خواهید بود . یکی دیگر از زمینه های فعالیت ایرانی تم تولید و ارائه آموزش های مرتبط با سیستم مدیریت محتواهای وردپرس و جوملا می باشد . شما می توانید با مراجعه به آموزشگاه ایرانی تم تمامی آموزش های وردپرس و جوملا را مشاهده و راهکارهای مناسبی را برای حل مشکلات خود در پیدا کنید .

رفع خطای صفحه سفید در وردپرس

خطای رایج و مشهور صفحه سفید در وردپرس و روش حل آن 

 

آموزش رفع خطای صفحه سفید در وردپرس

اگر مدتی است که با وردپرس آشنا شده اید و شروع به کار با آن سیستم پر طرف دار کرده باشید بی شک یک بار با خطای صفحه سفید که یکی از آزاردهنده ترین خطاهای وردپرس و وحشت ناک ترین خطا برای تازه کار ها است مواجه شده اید .

خطای صفحه سفید در وردپرس هیچ گونه خروجی در بر نداشته و هیچ پیغامی را نمایش نمیدهد . بدین صورت که شما موقعی که آدرس سایت خود را وارد میکنید با یک صفحه سفید خالی روبرو می شوید .

ترسناک ترین قسمت این خطا این است که فقط بخش های خاطی را هدف قرار میدهد یعنی فقط ممکن است پیشخوان مدیریت وردپرس را مورد هجوم خود قرار دهد و یا فقط صفحه اصلی و یا یکی از مطالب سایت شما مثل گچ سفید می شود و دیگر بخش های سایت بخوبی کار میکند .

حال به دلایل رخ دادن این خطا و سپس روش های رفع آن میپردازیم .

چرا این خطا در سایت شما رخ می دهد !

اصلی ترین علت رخ دادن این خطا در سایت های وردپرس افزایش استفاده بیش از حد از حافظه ، استفاده از پوسته های غیر استاندارد و دارای کد های مخرب و همچنین افزونه های دارای توابع مخرب باشد و حتی میتواند مشکل از سرور میزبان سایتتان باشد !

ابتدا همه افزونه هایی که روی سایت وردپرسی خود استفاده می کنید را غیر فعال کنید . 

اگر با افزایش میزان حافظه وردپرس مشکل شما حل نشد و هنوز هم سایت شما کفن سفید بر تن دارد باید به سراغ عیب زدایی بروید برای عیب زدایی در این مورد باید بیشتر در میان پوسته ها و افزونه ها کاوش کنید .

شما برای غیر فعال کردن دسته جمعه افزونه ها دو راه پیش رو دارید که در زیر هر کدام از آنها را توضیح می دهیم .

ابتدا وارد پیشخوان مدیریت وردپرس خود شوید و به برگه افزونه ها در مدیریت وردپرس رفته و همه افزونه های فعالی که دارید را انتخاب کنید و از طریق انجام کار های دسته جمعی گزینه غیر فعال کردن را انتخاب و اجرا کنید تا تمامی افزونه های شما غیر فعال گردد .

آمورش غیر فعال کردن دسته جمعی افزونه ها

اما اگر به پیشخوان وردپرس سایت خود دسترسی ندارید و این خطا پیشخوان سایت شما را نیز هدف خود قرار داده است باید به سراغ راه دوم بروید !

ابتدا وارد هاست خود شوید و به پوشه وردپرس خود در فایل منیجر هاست خود بروید و وارد پوشه  wp-content شوید و در این پوشه پوشه ای به نام plugins  وجود دارد حال نام این پوشه را تغییر دهید ( هر نام دلخواهی را میتوانید قرار دهید ) با تغییر نام این پوشه تمامی افزونه های سایت شما غیر فعال می شود .

حال اگر با انجام اینکار مشکل حل شد و رخت سفید از ظاهر سایت شما برداشته شد به این نتیجه میرسیم که حتما یکی از افزونه ها مشکل ساز شده است ، به پیشخوان سایت خود بازگردید و بعد نام پوشه را به plugins باز گردانید و سپس یکی یکی افزونه هارا فعال کنید تا افزونه مخرب را پیدا کنید .

اما اگر با غیر فعال سازی افزونه ها مشکل سایت شما حل نشد و همچنان سایتتان کفن پوش هست به سراغ پوسته سایتتان بروید.

پوسته پیش فرض وردپرس را فعال کنید و به عنوان پوسته سایت خود قرار دهید !

حال شما باید یکی از پوسته های پیش فرضی که روی وردپرس است مثلا (۲۰۱۱) جایگزین پوسته فعلی که رو سایتتان فعال هست کنید .( خب شما هم همش بعد از نصب وردپرس بروید و پوسته های پیشفرضی که روی وردپرس هست را پاک کنید تا در این مواقع سردرگم بمانید )

بهترین روش برای جایگزین کردن پوسته این است که شما ابتدا از پوشه پوسته های خود پشتیبان تهیه کنید و سپس پوسته ای که روی سایتتان فعال است را حذف کنید ، در چنین مواقعی وردپرس به صورت خود کار پوسته پیش فرض را جایگزین پوسته حذف شده  می کند .

اگر این روش مشکل شما را برطرف کرد٬ باید نگاهی به functions.php پوسته‌ی خود بیندازید و فضاهای خالی پایین را پاک کنید و یا اگر به تازگی کدی را اضافه کردید٬ آن را ویرایش و تصحیح کنید !

روش های دیگر برای رفع این خطا 

اگر روش هایی که در بالا ذکر کردیم هیچ کدام مشکل شمارا حل نکرد بهتر است که وردپرس را حذف و دوباره نصب کنید و یا پرونده ها و پوشه های آن را باز نویسی و جایگزین پرونده های وردپرس تان کنید درست است اینکار زیاد خوب نیست امام ممکن است یکی از پرونده های وردپرس دچار مشکل شده است و انجام این عمل باعث رفع آن خواهد شد .

 

همچنین شما میتوانید حالت اشکال زدایی – debug – را با افزودن کد زیر به wp-config.php ٬ فعال کنید :

 

 

error_reporting(E_ALL); ini_set('display_errors', 1);
  define('WP_DEBUG',true);

با افزودن این کد خطاها ، هشدار ها و پیغام هایی برروی صفحه سایتتان ظاهر خواهد شد که به شما در رفع این مشکل کمک می کند .

 

مطالب مرتبط

نظرات شما

قالب ووکامرس